Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +5 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

14.februārī vārda dienu svinēs trīs tūkstoši Valentīnu

Šogad Svētā Valentīna dienā 14.februārī vārda dienu svinēs 3094 Valentīni, no tiem 3047 dzīvo Latvijā, bet 47 dzīvesvietu reģistrējuši ārzemēs, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotie Iedzīvotāju reģistra dati.

Visvairāk Valentīnu Latvijā dzīvo Rīgā (1176) un Rīgas rajonā (203), kā arī Daugavpilī (239) un Liepājā (113), vismazāk – Limbažu (17), Kuldīgas (10) un Ventspils rajonā (8).

Ārzemēs Latvijas Republikai piederīgie Valentīni visvairāk sastopami Amerikas Savienotajās Valstīs – 10, Baltkrievijā un Kanādā pa 6, bet Francijā un Lielbritānijā - pa 5.

Iedzīvotāju reģistra dati liecina, ka šogad līdz 12.februārim vecāki tikai vienam puikam devuši vārdu Valentīns, kura piedzimšana reģistrēta Ludzas rajonā.

Pēc Gunnara Treimaņa 2002.gadā izdotās grāmatas "Vārdu noslēpumi" personvārdu raksturojuma, Valentīnus iedala divos tipos. Pirmais no tiem ir „vīrišķīgs, intelektuāls, ar skepsi un skaudrumu apveltīts. Iznesīgs un modes vergs. Viņu vidū ir labi ķirurgi, aktieri, dabas pētnieki”. Savukārt otro Valentīnu „plosa kompleksi. Viņš nemāk atrast kontaktu ar cilvēkiem. Kaut arī uzskatos ir principiāls un godīgs. Zināms aizdomīgums traucē labi uzsāktos kontaktus. Tikai izretis Valentīns ļauj vaļu romantiskām aušībām. Nevar neatzīt viņa vērienīgumu. Taču nevajag raustīt lauvu aiz ūsām - un to šis Valentīns tomēr dara...”

Pasaulē pastāv vairākas leģendas, kā radusies Valentīndiena. Viena no tām vēsta, ka šo dienu atzīmē par godu Umbrijas bīskapam Valentīnam no Terinas, kas 3.gadsimta Romas impērijā gāja bojā mocekļa nāvē, jo sadusmoja Romas imperatoru Klaudiju II, pārkāpjot kristīgās ticības sludināšanas aizliegumu un laulājot jaunos pārus. Pēc laulībām vīri vairs nav gribējuši iet karot un “spēlēt varoņus”, bet pirmos mēnešus pavadījuši jaunās sievas klātbūtnē. Šādu karadienesta pagurumu Romas imperators uzskatījis par valsts varas graušanu. Būdams ieslodzīts cietumā, bīskaps esot ar asinīm uzrakstījis vēstuli sava cietumsarga aklajai meitiņai, un viņa atguvusi redzi. Šo vēstuli uzskata par pirmo Valentīndienas sūtījumu.

Savukārt cits nostāsts liecina, ka 1415.gada 14.februārī, būdams ieslodzīts Tauerā, Orleānas hercogs vēstulē savai sievai esot sacerējis visgarāko un visbrīnišķīgāko poēmu. Daudzi vēsturnieki tieši viņu atzīst par pirmās Valentīndienas kartītes autoru.


Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas