Sārtā kaija novērota 18.janvārī Engures ostā. Sārtās kaijas dabiskās izplatības areāls ir tālie ziemeļi aiz Ziemeļu polārā loka - Austrumsibīrijas tundra, Kanādas ziemeļi un Grenlande. Putnu novēroja fotogrāfs R.Rēķis.
Savukārt 13.aprīlī putnu vērotāji no Skotijas C.Gibbins un P.Hackett Getliņu izgāztuvē novēroja Kamčatkas kaiju. Šīs sugas putni izplatības areāls ir Krievijas Tālie Austrumi, kā arī Japāna un Korejas pussala, kur Kamčatkas kaijas ziemo.
17.maijā Kolkā novērots stepes ērglis. To novēroja putnu vērotāji T.W.Johansen un A.Celmiņš. Stepes ērglis mīt Āzijas stepēs no Austrumeiropas līdz Mongolijai.
Divas dienas vēlāk - 19.maijā Engures ezera austrumu krastā tika konstatēta nākamā jaunā putnu suga Latvijai - lopu gārnis, kura dabiskās izplatības areāls ir Eiropas dienviddaļa, Āfrika, Ziemeļamerika un Dienvidamerika. Putnu novēroja putnu pētnieki J.Williams, J.Ķuze u.c.
Savukārt tundras šņibītis Latvijā pirmo reizi novērots 13.septembrī Ainažu jūrmalā. Tundras šņibīša dabiskais izplatības areāls ir Sibīrijas ziemeļaustrumi un Ziemeļamerikas ziemeļi. Tundras šņibīti novēroja putnu fotogrāfe D.Feldmane.
Piecas jaunas putnu sugas gada laikā - tas ir ļoti daudz, pārskatāmā pagātnē tik daudz jaunienācēju gada laikā Latvijas ornitofaunā nav bijis. Līdz gada beigām vēl ir palikušas četras dienas un nebūtu nekāds brīnums, ja to laikā Latvijā nonāktu vēl kāds spārnainais maldu viesis un iekļūtu Latvijas putnu sugas Nr. 343. vietā. Ņemot vērā citu retu sugu novērojumus Latvijas kaimiņvalstīs, pavisam droši prognozējams, ka tuvākajā desmitgadē Latvijā sastapto putnu sugu saraksts papildināsies ar vēl pāris desmitiem jaunu sugu.