17% iedzīvotāju norāda, ka seko līdzi notikumiem, bet tas viņus īpaši neuztrauc, tikai 3% notiekošais neuztrauc vispār.
42% iedzīvotāju uzskata, ka notikumu attīstība Gruzijā nav pieņemama. Par notikumu pavērsienu pārsteigti ir 20%. Jo augstāks izglītības līmenis un augstāki ienākumi, jo vairāk valda uzskats, ka konflikts starp Gruziju un Krieviju bija jau iepriekš paredzams, rāda aptaujas dati.
Iedzīvotāji vienlīdz pauž atbalstu gan Krievijai (32%), gan Gruzijai (32%), bet 25% konfliktā neatbalsta nevienu no pusēm. Krieviju vairāk atbalsta krievvalodīgie (67%) Latgales iedzīvotāji un rīdzinieki, iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem un vidējo izglītību. Savukārt Gruzijai lielāku atbalstu izsaka latvieši (54%) un iedzīvotāji ar augstāko izglītību.
Kā abu valstu konflikta visbiežāk minētais cēlonis minēts Gruzijas realizētais genocīds pret Dienvidosetijas iedzīvotājiem (25%), Gruzijas vēlme realizēt savas tiesības uz Dienvidosetijas teritoriju (18%) un Krievijas vēlme aizstāvēt savus pilsoņus Dienvidosetijā (16%). Gruzijas genocīdu pret Dienvidosetijas iedzīvotājiem visbiežāk min krievvalodīgie (30%), kamēr latvieši visbiežāk par konflikta cēloni min to, ka Krievija realizē savu vēlmi pēc lielākas ietekmes (31%).
Aptauja parāda, ka palīdzības sniegšanu Gruzijai atbalsta 57% iedzīvotāju, bet 29% uzskata, ka Latvijai nav jāsūta humānās palīdzības kravas. 26% uzskata, ka Eiropas Savienībai jāpalīdz Gruzijai, 21%, ka ASV, 9% uzskata, ka tas jādara kopīgi Baltijas valstīm, kā arī Polijai un Ukrainai. 27% uzskata, ka starptautisks atbalsts nav nepieciešams.
Market Data aptauja tika veikta internetā no 12. līdz 19.augustam un tajā piedalījās 1375 respondenti vecumā no 16 līdz 74 gadiem.