Jautāta, kāds Latvijai labums no G. Daudzes piedalīšanās sesijā, viņa palīdze Saeimā Dace Treimane-Freimane Dienai atbildēja: «Tā ir iespēja starptautiskā mērogā pārstāvēt Latvijas viedokli un aizstāvēt mūsu valsts un reģiona intereses. Pat dažu Eiropas valstu klāt neesamība balsojumos reģionam būtiskos jautājumos ļauj iegūt pārsvaru citās politiskajās nometnēs pārstāvētajiem viedokļiem, piemēram, jautājumos par situācijas risinājumiem Tuvajos Austrumos vai ar cilvēktiesībām saistītajos jautājumos.» Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (Vienotība) norādīja, ka G. Daudze tur piedalās, jo ir Starpparlamentu savienības Latvijas nacionālās grupas vadītājs.
Šādas sesijas SPS attīstības valstīs rīkojot reizi gadā, un šoreiz darba kārtībā bijusi palīdzība Japānai pēc zemestrīces un cunami, parlamentu loma demogrāfijas, dabas resursu un lauksaimniecības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, kā arī vēlēšanu pārkāpumu izskaušanā.
D. Treimane-Freimane uzsver, ka Latvija vienmēr ir piedalījusies SPS sesijās un G. Daudze šajā sesijā uzstājies ar runu, ticies ar citu parlamentu delegāciju vadītājiem, kā arī ar Latvijas goda konsuli Panamā Mersedesu Arausu de Grimaldo. «Tā ir iespēja popularizēt savu valsti un nodot savu demokratizācijas pieredzi attīstības valstīm. Dalība SPS ir arī valsts prestiža jautājums - tā ir demokrātisku valstu organizācija, no kuras izslēdz par demokrātijas vai finanšu kārtības pārkāpumiem,» viņa skaidro.
SPS ir dibināta 1889. gadā, un tajā pārstāvēti 155 valstu parlamenti, kā arī deviņas reģionālās parlamentu organizācijas. Asamblejas allaž notiek tālās un eksotiskās zemēs, kā Indonēzija, Etiopija, Dienvidāfrika u.c.