"Skaidrs ir tas, ka situācija ir smaga un pašreiz nevar izslēgt dažādus pagriezienus, jo mēs redzam, ka de facto dažādos balsojumos parādās tas, ka ir izveidojies jauns vairākums, kas ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Par Labu Latviju (PLL) un Saskaņas centrs (SC) – oligarhi un oligarhu atbalstītās partijas," norādīja V.Dombrovskis. Ministru prezidents uzskata, ka, neraugoties uz droša atbalsta trūkumu Saeimā, valdībai tomēr jāturpina strādāt, turklāt Ministru kabineta balsojumos Vienotībai ir pārsvars pār ZZS, kas ļauj pieņemt nepieciešamos lēmumus.
V.Dombrovskis teica, ka visdrīzākajā laikā vēlas noskaidrot, vai Vienotība kopā ar ZZS vēl spēj "noturēt to solījumu daļu, kas attiecas uz finanšu-ekonomisko stabilitāti, vai ir problēmas arī šajā daļā", vēstīja raidījums.
Viena no iespējām, kas apspriesta Vienotības iekšienē, ir valdības darba turpināšana bez ZZS līdzdalības, ja V.Dombrovskis pieprasītu visu ZZS ministru demisiju. Vienotības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa gan to neatzīst par reālistisku plānu.
"Ja astoņi ministri strādā 15 vietā, tā būtu tikai darba imitācija," sacīja S.Āboltiņa. V.Dombrovskis sola, ka izvērtēs visu ministru darbu, un pamats uztraukties par atlaišanu esot katram no tiem. "Es domāju, ka šajā situācijā ir ļoti daudziem pamats uztraukties, jo tiešām situācija ir smaga un neordināra un tiešām valstī ir politiskā krīze, kas nozīmē to, ka var būt dažādi pavērsieni," prognozēja V.Dombrovskis.
Uz jautājumu, vai iespējams, ka premjers varētu likt atkāpties no amata dažiem ZZS ministriem, piemēram, satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS), V.Dombrovskis atbildēja: "Mēs zinām, ka ir virkne problēmu Auguļa kunga darbā. Šo rīcību mēs izvērtēsim, jo tā ideja – mēģināt telekomunikācijās it kā atdalīt infrastruktūru no pakalpojuma ir diezgan dīvaina un pasaules praksē netiek īstenota. Valdībai nav plānu Latvijas Valsts radio un televīzijas centru privatizēt, tas paliek valsts īpašumā, un šāda veida idejas mēs neatbalstīsim".