Pasākumu mērķis ir, izmantojot neformālās izglītības metodes, jauniešiem piedāvāt iespējas iegūt jaunas un noderīgas zināšanas, prasmes un pieredzes, kā arī sekmēt domubiedru atrašanu jauno prasmju turpmākai attīstībai nākotnē.
Eiropas Jaunatnes nedēļa 2011 notiek visā Eiropā, būtisks tās aspekts ir neformālās izglītības aktivitātes. Šī gada Eiropas Jaunatnes nedēļas tēma ir jauniešu izglītība, sociālā mobilitāte un nodarbinātība saistībā ar sociālo un kultūras apmaiņu, demokrātisku diskusiju un strukturētu dialogu kā atslēgu Eiropas nākotnei.
"Mūsdienīgu izglītību veido trīs izglītības virzieni. Pirmā ir formālā izglītība, kuru cilvēks apgūst skolā, iegūstot vispārējas zināšanas un saņemot skaidru novērtējumu. Otrā ir interešu izglītība, kuru cilvēki izvēlas individuāli, balstoties uz savām radošajām, sportiskajām, eksaktajām vai citām interesēm. Un trešā ir neformālā izglītība, kas attīsta tās kompetences, kas cilvēkam ir svarīgas ikdienā. Visbiežāk tās ir saistītas ar cilvēka pašapziņu, motivāciju, spēju sadarboties ar citiem, kā arī māku savas zināšanas pielietot praksē," norādīja izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.
"Turklāt šīs zināšanas ir svarīgas ne tikai Eiropas Savienības kā vienotas kopienas attīstībā, bet ļoti būtiskas arī pilsoniskās sabiedrības lokālpatriotisma kontekstā, jo ietver metodes jauniešu līdzdalības veicināšanai demokrātiskajā dzīvē," atzīst ministrs.