Par šo jautājumu jau otrdien spriedīs speciāli sasaukta kodoldrošības ekspertu darba grupa.
„Es vienmēr esmu bijis pret atomelektrostaciju būvniecību Latvijas tuvumā, tai skaitā Kaļiņingradā, Visaginā un Baltkrievijā. Japānas atomelektrostacijas avārijas vēlreiz apliecina, cik nedrošs var būt šīs enerģijas veids,” atzīmē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.
R. Vējonis uzsver, ka energoapgāde ir jāveido, balstoties uz atjaunojamiem energoresursiem.
Latvijas atbildīgās institūcijas ar ANO Starptautiskā atomenerģijas aģentūras starpniecību pastāvīgi seko līdzi situācijas attīstībai Japānā. Speciālisti norāda, lai gan situācija Japānā ir sarežģīta, iespēja, ka radioaktīvais mākonis varētu nonākt līdz Latvijai, ir ļoti niecīga, lielā attāluma un dabisko šķēršļu dēļ.
Vides valsts dienesta Radiācijas drošības centrs turpina sekot jaunākajai informācijai par notikumu attīstību
Japānā, tas darbojas kā Eiropas Savienības aktuālās radioloģiskās informācijas apmaiņas sistēmas ECURIE un Starptautiskās atomenerģijas aģentūras Radiācijas ārkārtējās situācijas izziņošanas un palīdzības konvencijas (ENAC) tīkla nacionālais kontrolpunkts un nodrošina radiācijas un kodolnegadījumu izziņošanas 24 stundu gatavību. Radiācijas situācijas novērošanai nepārtrauktā režīmā Latvijā tiek darbinātas 15 automātiskās gamma starojuma monitoringa stacijas, no kurām informācija nonāk Radiācijas drošības centrā, kurš visu gadu 24 stundas diennaktī seko radiācijas situācijai valstī..