Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Idelsons: Kargina un Krasovicka ēna Parex bankā bija jūtama saspringtās atmosfēras ap bankas imidžu dēļ

Bijušo AS Parex bankas akcionāru un vadītāju Viktora Krasovicka un Valērija Kargina ēna bankā bija jūtama saspringtās atmosfēras ap bankas imidžu presē dēļ, intervijā apgalvoja kādreizējais bankas vadošais darbinieks un pašreizējais Krievijas komercbankas _M2M Private Bank _vadītājs Roberts Idelsons.

R.Idelsons noliedza, ka arī pēc bankas nonākšanas valsts rokās abi bijušie īpašnieki būtu saglabājuši ietekmi bankā.

"Viņu ēna nebija jūtama tādā veidā, ka viņi ietekmēja situāciju bankā vai arī varētu saņemt kādu informāciju no bankas. Pieņemu, ka informācija, kas regulāri noplūda, nāca nevis no bankas, bet no citurienes. Viņu ēna bija jūtama tikai saspringtās atmosfēras dēļ ap bankas imidžu presē," sacīja R.Idelsons.

Vēl pirms gada mediji ziņoja, ka aizdomās par iespējamu darbošanos bijušo V.Kargina un V.Krasovicka interesēs no amatiem atcelti divi vadoši bankas darbinieki - Finanšu un resursu direkcijas vadītājs Roberts Stuģis un Juridiskās direkcijas vadītājs Ļevs Voronovs.

R.Idelsons atzina, ka šis gadījums bija īpatnējs, taču viņš nedomā, ka bija kādi lēmumi, ko bankas darbinieki būtu pieņēmuši bijušo akcionāru labā.

"Toreiz atmosfēra bija saspīlēta, jo medijos bijušie akcionāri izvērsa plašu kampaņu. Pilnīgi saprotams, ka akcionāriem jeb valstij bija jautājumi, kā publiskajā telpā nokļūst atsevišķa informācija. Tika atrasti daži grēkāži, bet nedomāju, ka tas kaut ko mainīja. Sadalīšanas process ir noslēdzies jebkurā gadījumā. Nekādi zaudējumi valstij šajā ziņā nav bijuši," teica R.Idelsons.

Lai arī zināms, ka toreizējais Parex bankas vadītājs Nils Melngailis bija ticies ar V.Karginu, R.Idelsons teicās, ka pats abus bijušos bankas īpašniekus nav redzējis ļoti ilgi - vismaz divus gadus.

Jau ziņots, ka valsts Parex bankas kapitāldaļas no bijušajiem īpašniekiem V.Kargina un V.Krasovicka pārņēma 2008.gada 5.decembrī.

Kopumā bankas glābšanā valsts ieguldījusi aptuveni 800 miljonus latu.

Kopš 2010.gada 1.augusta, kad Parex banka sāka savu darbību kā risinājumu banka, pārtraucot sniegt tādus klasiskos banku pakalpojumus kā, piemēram, kontu un depozītu apkalpošanu, kredītu izsniegšanu un citus, tās galvenais mērķis ir valsts ieguldījuma atgūšana maksimālā apmērā.

Patlaban Parex bankas 81,83% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 14,61% akciju pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai un 3,56% - maziem akcionāriem, liecina informācija bankas mājaslapā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas