Viņš arī plaši izklāsta rāpuļa vajadzības - esot pastāvīgi vajadzīgs ūdens, ūdens vannīte, jo optimālākā krokodila ķermeņa temperatūra ir 28 grādi, ūdens vanniņā bieži jāmaina. Pašreizējais saimnieks krokodilu tur istabā. Viņš mierina: krokodils lielāks neaugšot un ēdot reizi divās nedēļās. Uz kārā zoba Kroksim patīkot likt aptuveni septiņus centimetrus garas pelītes. "Ja dod lielākas, tad plucina, piešķiež uin jātīra. Ja ir maziņa pelīte, tad ar vienu piegājienu norij," radio žurnālistam izklāstījis vīrietis. Ja nav peles, tad dod gaļu. Zivis un vistu krokodils neēd, iecienījis liellopu gaļu un cūkgaļu.
Saimnieks arī atzinis, ka krokodila pārvietošana nav viegla – viņš esot jāsaķer, jāuzlec virsū un jāaizšņorē deguns, tad rāpulis esot pilnīgi nekaitīgs. Kroksim mīlināšanās nepatīkot, viņš to uztver kā agresiju, taču patīkot, ka ar kociņu paglauda "intīmo zonu" – starp acīm un tur, kur mute savienojas ar degunu.
Vīrietis savulaik krokodilu nopircis no kāda cita Latvijas iedzīvotāja, bet tagad gribot pārdot, jo sieva ceļ pretenzijas. Lai gan turēt šos rāpuļus aizliegts, neviens vīrietim to nav pārmetis - to zinot gan vietējā policija, gan pašvaldība.
Dzīvnieku tiesību aizstāve Solvita Vība par šo gadījumu ir nepatīkami pārsteigta. Viņa norāda, ka šis gadījums ir ļoti unikāls, jo viņasprāt, dzīvnieks turēts nelegāli, neievērojot labturības prasības, tās bija mocības dzīvniekam. Viņa arī piebilda, ka katram nākamajam īpašniekam dzīvnieks ir bīstams.
Pārtikas un veterinārais dienests sola izmeklēt šo lietu. Ļaunākais, kas var draudēt saimniekam, ir krokodila atņemšana.
Kā piebilst Latvijas Radio, internetā tiek tirgotas arī dažādas citas eksotiskas radības, piemēram, Madagaskaras šņācējprusaks maksā 90 santīmus, putnu zirnekli var nopirkt par desmit latiem, iguānas un Jemenas hameleonus - par 35 latiem.