Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Jaunievēlētie EP deputāti atzīst, ka realitāte izrādās citāda

Mēs, pieci. Šo teikumu jaunā Eiropas Parlamenta (EP) atklāšanas sesijā ik pa laikam dzird izskanam no vairāku Latvijas eiroparlamentāriešu mutes. Pirmajā brīdī varētu šķist, ka viņi runā par tiem pieciem deputātiem, kuri pirmo reizi iekļuvuši Eiropas Parlamentā. Taču, izrādās, šis dalījums nozīmē ko citu. "Piecīši" ir Jaunā laika (JL), Pilsoniskās savienības (PS), TB/LNNK un LPP/LC deputāti, bet atlikušie trīs — no Saskaņas centra (SC) un PCTVL ievēlētie. Pirmos piecus starplaikos var redzēt draudzīgi tērzējam, bet pārējie trīs turas katrs atsevišķi.

Visvairāk Latvijas deputātu — Krišjānis Kariņš (JL), Sandra Kalniete (PS) un Inese Vaidere (PS) — darbosies lielākajā Eiropas Tautas partijas (ETP) grupā. Latvijas delegācijas vadītājam EP pirmoreiz ievēlētajam K.Kariņam jau pēc pirmajām dienām ir daudz ko domāt. "Latvijā ir satraukums, ka visu laiku dala amatus, taču te tas ir vēl izteiktāk," viņš stāsta īsi pirms došanās uz sanāksmi, kur paredzēta kārtējā diskusija par komiteju sadali.

Politikas ilgdzīvotāji S.Kalniete un I.Godmanis EP pamanījuši daudz paziņu. "Man ir grūti kā premjeram, darba stils te ir krietni atšķirīgs," norādīdams uz sēžu zāles durvīm, pa kurām plūst ārā vairāk nekā 700 galvu lielais pūlis, saka I.?Godmanis. Ierasti detalizētajā stilā viņš stāsta par trīs lielāko EP grupu — ETP, sociālistu un liberāļu — kopīgās sadarbības plāniem.

Jaunā EP grupā nonācis Roberts Zīle (TB/LNNK) — viņš iepriekš strādāja Nāciju Eiropas grupā, tagad pie konservatīvajiem, tādēļ izpelnījies Latvijas eiroparlamentāriešiem neierasti lielu mediju uzmanību. Britu presē viņš tika nodēvēts par neonacistisku partiju pārstāvošu politiķi. Izrādījās, šādu rīcību bija raisījusi iekšpolitiskā cīņa pret britu konservatīvajiem. "Nu jau man to vairs neviens nejautā," satikts EP, smaida R.Zīle. Tikmēr I.Vaidere, kura, tāpat kā R.Zīle, jau otro reizi tikusi pie EP deputāta mandāta, solās turpināt iesākto — darboties ar ārlietu un enerģētikas jautājumiem.

Starpbrīžos ne viens vien Latvijas deputāts pārmij pa vārdam ar Alfrēdu Rubiku (SC), bet Tatjana Ždanoka (PCTVL) tiek ignorēta. Deputātiem joprojām prātā palicis, ka viņa vienīgā no astoņiem deputātiem, tiekoties ar Valsts prezidentu, nebija paudusi gatavību strādāt Latvijas labā. No jebkādas komunikācijas ar citiem atturas arī Aleksandrs Mirskis (SC). Deputātiem neierasti džinsos un svītrotā kreklā tērptais A.Mirskis vairākas reizes pasoļo garām Dienas korespondentei, ignorēdams lūgumu izstāstīt par pirmajiem iespaidiem parlamentā.

Viņš nav pārmijis vārdu arī ar A.Rubiku, lai arī abi ievēlēti no viena saraksta. Abi strādās katrs savā grupā — A.Mirskis pie sociālistiem, bet A.Rubiks pie komunistus apvienojošās kreiso grupas. Neoficiāla informācija liecina, ka A.Rubika nokļūšanu pie sociālistiem nobremzējuši Lietuvas un Igaunijas deputāti. Viņš pats gan uzsver, ka šī arī bijusi lielburžuāzijas pārstāvju grupa un tāpēc izvēlējies tādu, kurā var turpināt cīnīties par lauku cilvēku un strādnieku interesēm.

Ar A.Mirski un T.Ždanoku pārējie negrasās īpaši sadarboties, taču bijušo komunistu līderi dēvē par sakarīgāko. Visticamāk, SC un PCTVL trijnieks EP savu "koalīciju" neizveidos — A.Rubiks un T.Ždanoka ir konfliktā, bet A.Mirskis vispār nav paudis viedokli.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas