Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kariņš aicina Parādnieku nepretendēt uz SIF padomes vadītāja amatu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina savu pārstāvi Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē Imantu Parādnieku (NA) nepretendēt uz fonda padomes vadītāja amatu, turpretī Parādnieks uzskata, ka to izlems SIF padomes locekļi.

Pirmdien pēc valdības koalīcijas sadarbības padomes sēdes Kariņš skaidroja, ka viņš Parādnieku virzījis darbam SIF padomē kā premjera pārstāvi, jo to paredz nesen spēkā stājušās izmaiņas SIF likumā.

Vienlaikus Ministru prezidents uzsvēra, ka viņam nekad nav bijis uzstādījums, ka Parādniekam būtu jākļūst par SIF padomes vadītāju.

"Es neuzskatu, ka Parādniekam būtu jāvada SIF padome. Es pat to nevēlos. Lai būtu pilnīga skaidrība, man būtu aicinājums Parādniekam, lai viņš pasaka, ka viņš nepretendēs uz SIF padomes vadītāja amatu," pauda Kariņš.

Savukārt Parādnieks norādīja, ka viņš sevi nevirzīs SIF padomes vadītāja amatam, tomēr uzsvēra, ka lēmumu par fonda padomes vadītāju pieņems SIF padome.

Vaicāts, vai viņš vēlētos vadīt SIF padomi, Parādnieks norādīja, ka viņam ir skaidrs redzējums par to, kas SIF būtu darāms.

"Fonda potenciāls ne tuvu netiek izmantots, vēl sliktāk - SIF administratīvie resursi ir būtiski lielāki, nekā līdzīgos fondos. Pēc iespējas vairāk SIF programmu vajadzētu uzticēt veikt pašām nevalstiskajām organizācijām (NVO), jo tās var sasniegt labākos un precīzākos mērķus. SIF vienmēr ir strādājis pēc principa - apgūt naudu. Tas ir jāpārtrauc un vairāk līdzekļu jānovirza tieši NVO. Es aicinu sanākt uz SIF padomes sēdi un spriest par to, kā labāk sasniegt rezultātus," uzsvēra politiķis.

Kā ziņots, SIF likuma grozījumos, kas stājās spēkā šā gada 23.jūlijā, noteikts, ka padomes sastāvā vairs nav plānošanas reģionu pārstāvju, un tas nozīmē, ka padome palikusi arī bez priekšsēdētāja, jo iepriekš šo amatu ieņēma Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Tāpat grozījumi noteica, ka padomē premjera vietā strādās viņa pārstāvis, nevis pats Ministru prezidents. Premjers šim amatam izvirzījis savu padomnieku demogrāfijas jautājumos Imantu Parādnieku.

Savukārt Parādnieks iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka pretendēs uz padomes vadītāja amatu, cerot padarīt fonda darbu efektīvāku un caurspīdīgāku. Reaģējot uz Parādnieka teikto, SIF padomē pārstāvētās nevalstiskās organizācijas nolēmušas virzīt savus kandidātus SIF priekšsēdētāja amatam.

Saskaņā ar likumu, SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no 11.

Top komentāri

nja
n
Tā vispār ir nedabiska situācija, ka premjeram (!!!) savā komandā ir jāņem cilvēks nevis no savas partijas un sava uzticības personu loka, bet izgāsies un izsvītrots tipāžs, ko viņam kā nosacījumu dalībai koalīcijā ir uztiepusi cita partija, ka šis viņa padomnieks nevis respektē sava vadītāja politiku un nostāju, bet pats kruķī parādi un premjeram bezmaz jālūdzas, lai nesoļo neonacistu gājienos 16. martā, lai nelien par vadītāju padomē, kur parāde būtu jādiriģē NVO sektoram. Es saprotu, ka diplomātiskais Kariņš norij visu valdības stabilitātes vārdā, bet kaut kur taču ir robeža. Artur Krišjāni, padomniekus nevis lūdzas un pielabinās kaut ko darīt vai nedarīt, bet viņiem pasaka, ko viņi NEdarīs. Un ja kas neapmierina, var meklēt sev citu nodarbošanos, piemēram, kā Parādnieka kungs, doties mūrēt krāsnis.
Jānis
J
Kuri un kad likvidēs to SIF, atradušies naudas dalītāji...cūcība! KNABs ar šiem līdzi seko, vai tikai guļ???
Protams,
P
NA un tās nacionālo zvēru bars Iesalnieks, Ciklops, Resnačš, Jantariks, Broka, Rībena, Gaidis u.t.t. nav joka lieta. Redzat, te pat Dienā ir vesela brigāde organizēta, kas nacionālam maukuram slavas dziesmas dzied, lai tikai šo melno elles kalpu par varu pie siles atkal ATDABŪTU!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tukšie solījumi Zentenes pilī(10)

Aptuveni pusotras stundas braucienā no Rīgas atrodas Zentenes pagasts. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, tur ir mazākais iedzīvotāju skaits Tukuma novadā – šā gada sākumā Zentene...

Tiks piemērota 5% atlaide visām vilcienu e-biļetēm(4)

Lai mudinātu pasažierus vēl aktīvāk izmantot iespēju vilcienu biļetes iegādāties elektroniski, visām vilcienu biļetēm, kuras tiks iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs sākot no š.g. 20. augusta, ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas