"Krievija ir par to, lai šajā amatā Kofi Annanu nomainītu Āzijas pārstāvis," Lavrovs sacīja preses konferencē ANO Ģenerālās asamblejas 61.sesijas noslēgumā.
Ministrs piebilda, ka nesen ANO ģenerālsekretāra amatam tika izvirzīta Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un bijušais Afganistānas finanšu ministrs Ašrafs Gani, bet var izvirzīti arī citi kandidāti.
Vīķi-Freibergu izvirzīja Baltijas valstis un viņa kļuva par sesto kandidātu, bet Gani izvirzīja Afganistāna kā septīto. Uz ANO ģenerālsekretāra amatu izvirzīti arī Dienvidkorejas ārlietu ministrs Bans Kimūns, ANO ģenerālsekretāra vietnieks Šaši Tharūrs no Indijas, Taizemes vicepremjers Surakiarts Sathirathajs, Jordānijas vēstnieks ANO princis Zeids al Huseins un Šrilankas diplomāts un prezidenta padomnieks Džajantha Dhanapala.
"Mēs vakar apstiprinājām mūsu nostāju, ka izpratne par nepieciešamību pēc Annana ievēlēt Āzijas pārstāvi paliek spēkā," sacīja Lavrovs.
ANO ģenerālsekretāra vēlēšanas notiks oktobrī. Astoto ANO ģenerālsekretāru izvēlēsies ANO Drošības padome, kuras piecām pastāvīgajām dalībvalstīm - ASV, Francijai, Krievijai, Ķīnai un Lielbritānijai - būs izšķiroša loma lēmuma pieņemšanā. Padomes izvēlēto kandidātu apstiprina ANO Ģenerālā Asambleja.
2005.gada aprīlī Vīķe-Freiberga tika iecelta par ANO ģenerālsekretāra īpašo sūtni ANO reformu jautājumos. Viņas izredzes tikt ievēlētai ANO ģenerālsekretāra amatā vairo tas, ka ANO līdz šim nekad nav vadījusi sieviete, turklāt Āzija var nebūt vienota savu kandidātu atbalstīšanā.
ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, kura otrais piecu gadu termiņš šajā amatā noslēgsies gada beigās, ir atzinis, ka lielākā daļa ANO dalībvalstu uzskata, ka viņa pēctecim ir jābūt no Āzijas, tādējādi ievērojot nerakstīto principu par ģenerālsekretāra izvēli no visiem pasaules reģioniem pēc kārtas. Savukārt ASV un Lielbritānija norāda, ka pilsonībai nevajadzētu ietekmēt ģenerālsekretāra izvēli.