Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Lībane-Šķēle noraida pieņēmumu, ka Šķēle atgriežas, lai "iztirgotu uzņēmumus"

Tautas partijas (TP) dibinātājs Andris Šķēle iestājas par "Parex bankas" pārdošanu, lai gan šaubās, vai pašreizējai valdībai pietiek rīcībspējas un drosmes šādus lēmumus pieņemt, aģentūrai BNS apliecināja TP valdes locekle, Andra Šķēles dzīvesbiedre Kristiāna Lībane-Šķēle.

Lūgta komentēt iepriekš izskanējušos pieņēmumus, ka Šķēle, nākot pie varas, vēlas iztirgot lielos uzņēmumus - "Lattelecom", "Latvenergo" un "Latvijas Valsts mežus" -, viņa partijas biedre tos noraidīja, uzsverot: "vienīgais, par kā pārdošanu Šķēle līdz šim ir dzirdēts runājam, ir "Parex"." Viņaprāt, šī banka patlaban traucē Latvijai atgūties un atkal "uzpeldēt" pēc krīzes, un tai rezervētos naudas līdzekļus patiesībā vajadzētu ieguldīt kur citur.

"Objektīvā loģika viņa viedoklim par "Parex" ir tāda, ka šī banka šobrīd, simboliski runājot, ir tāds kā Latvijas valstij pie kājas piesiets akmens. Milzīgas, milzīgas naudas summas ir rezervētas gadījumam, ja nu kas notiek un ja nu ir nepieciešama nauda ar "Parex" saistītas banku krīzes stabilizācijai," sacīja Lībane-Šķēle.

"Tas, ko labāk vai sliktāk, veiklāk vai neveiklāk izdevās izdarīt [Ivaram] Godmanim savas valdības beigu posmā, neļaujot "Parex bankai" "aiziet" tūlīt un uz līdzenas vietas, tas bija tikai pirmais posms. Sekas, ko sabiedrība netieši izjūt šodien, ir ļoti smagas. To naudu, kas ir rezervēta "Parex" glābšanai, varētu izmantot Latvijas ekonomikas atdzīvināšanai reālos pasākumos. Kaut ko darīt, lai Latvija pēc tam, kad visā pasaulē ekonomika būs atdzīvojusies, savā starta pozīcijā būtu pēc iespējas labvēlīgākā un izdevīgākā vietā, lai mēs būtu paspējuši kaut ko uzcelt, kaut ko infrastruktūras labā izdarīt," viņa skaidroja un piebilda, ka par šo naudu būtu iespējams, piemēram, attīstīt jomas, kurām līdz šim Latvijā daudz uzmanības nav pievērsts.

"Piemēram, tā saucamā zaļā ekonomika, kas, manuprāt, ir Latvijas mentalitātei ļoti pieņemama un arī Eiropā atbalstīta, lai gan prasa lielāku katra cilvēka ieguldīto darbu. Tas nav tā kā ielikt plastmasas logus mājai, ko ātri izštancē un viens cilvēks ieliek. Likt mājai, piemēram, ar velēnām noaugušu jumtu ir kaut kas sarežģītāks, darbietilpīgāks un dārgāks, bet tas darbs jau tieši ir tas, ko mums pašreiz vajag," politiķe uzsvēra, piebilstot, ka viņas minētā zaļā ekonomika ir tikai viens no sektoriem, ir vēl daudz citas attīstāmas lietas.

"Līdz ar to - tas, ko saka Šķēle un kam lielā mērā kā labēja partija pievienotos arī TP - ir jāmēģina, protams, ne jau zaudējumus radošā veidā, bet, iespējams, "pa nullēm" vai ar nelielu peļņu šo akmeni no kājas atraisīt. Tikt no viņa vaļā, jo tikai tā var uzpeldēt, tikai tā var atkal ieelpot svaigu gaisu un tikai tā ir iespējams virzīties uz priekšu," teica Lībane-Šķēle.

Viņa gan arī uzsvēra, ka par bankas pārdošanas nosacījumiem vajadzētu nopietni diskutēt un arī uzraudzībai būtu jābūt ļoti nopietnai.

"Patiesībā tas būtu tikpat liels un tikpat svarīgs solis, arī no juridiskā viedokļa vēl daudz rūpīgāk uzraugāms, cik to vajadzēja darīt pirmajā reizē, tajās spriedzes pilnajās dienās, kad "Parex" tika atpirkts no iepriekšējiem akcionāriem. Es domāju, ka jebkurai valdībai, kas nāks, un jebkuram, kas gribēs šai ziņā kaut ko darīt, priekšā ir ārkārtīgi sarežģīts darba lauks, kurā galvenais ir sabiedrības kopējās intereses, ekonomikas intereses un valsts labums," viņa piebilda.

Savukārt, runājot par pārējiem minētajiem uzņēmumiem, TP biedre vien uzsvēra - par "Latvijas Valsts mežiem" Šķēle vienmēr iestājies kā par valsts īpašumu.

"Es nezinu lielāku apoloģētu par Andri Šķēli tam, ka "Latvijas Valsts mežiem" ir jāpaliek kā Latvijas lielākajai bagātībai un noteikti milzīgā pārsvarā valsts īpašumā. Viņam pat ir dažādas varbūt nedaudz utopiskas idejas, kas nekad nav tikušas publiskotas, kā iesaistīt katru Latvijas cilvēku jaunu mežu stādīšanā, viņus ekonomiski uz to motivējot, vai nu ar nelielām nodokļu atlaidēm vai citādi," norādīja Lībane-Šķēle.

"Kopumā, es domāju, ka, ja runājam par ekonomiskām interesēm, tās visiem uzņēmējiem, ekonomiski aktīviem cilvēkiem ir vienas un tās pašas - viņi grib, lai kaut kas notiek, lai ekonomika atdzīvojas, lai bankas sāk atkal izsniegt kredītus, lai ir iespējama kustība, lai notiek ražošana, lai atjaunojas eksports. Tādēļ runāt par to, ka kādam ir īpašas pievienotās privātās intereses tik sliktā laikā kā šis, manuprāt, ir gandrīz smieklīgi," politiķe atzina un piebilda, ka varbūt nedaudz citādas šīs intereses ir darba ņēmējiem, taču arī viņi kopumā ir ieinteresēti, lai uzņēmējiem veicas.

Tāpat TP pārstāve piemetināja, ka cilvēki, kuri nesaprot Tautas partijas nostāju nodokļu paaugstināšanas jautājumā, piemēram, saistībā ar tā saucamo mājokļa nodokli, vienkārši "līdz galam neapzinās absolūtā sastinguma stāvokli, kas šobrīd Latvijā valda ekonomiksajā darbībā". "Viņi nesaprot, ka sliktāka par nodokļu paaugstināšanu ir tikai viena lieta - kad vairs nav naudas, no kā nodokļus samaksāt," viņa norādīja.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvija paliek tukša

Valsts iedzīvotāju skaita kritums 34 gadu laikā par teju 30% ir satraucošs fakts.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas