Kopumā līdz šodienai laboratoriski apstiprināti gripas gadījumu skaits sasniedzis 464, no tiem A tipa gripa apstiprināta 391 pacientiem, B tipa gripa apstiprināta 73 pacientiem.
Kopš 2010./2011.gada gripas sezonas sākuma no LIC stacionāra izrakstījušies 115 gripas pacienti. No 21. līdz 23.janvārim ar aizdomām par gripu stacionēti 27 pacienti.
Patlaban stacionārā ārstējas 38 gripas pacienti, no tiem laboratoriski apstiprināta A tipa gripa ir 18 pacientiem, B tipa gripa - vienam pacientam, klīniski apstiprināta gripa ir 20 cilvēkiem.
Kopumā pagājušajā nedēļā no 384 izmeklētajiem paraugiem A tipa gripa apstiprināta 163 gadījumos, bet B tipa gripa - 34 gadījumos. Salīdzinot ar janvāra otro nedēļu, trešajā nedēļā ir laboratoriski apstiprināts par 141 gripas gadījumu vairāk.
Par to, vai gripas izplatība kādā reģionā ir sasniegusi ir epidēmijas līmeni, varēs spriest nedaudz vēlāk, jo pirmdien pirmajā dienas pusē Latvijas Infektoloģijas centrā tiek iesūtīta informācija no slimnīcām, ģimenes ārstiem, skolām u.c., tad LIC šo informāciju apkopo un nosaka, vai slimības izplatība sasniegusi epidēmijas līmeni, pastāstīja LIC Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs. Epidemioloģiskais slieksnis gripas izplatībai ir 100 saslimšanu gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.
Veselības speciālisti aicina iedzīvotājus ievērot piesardzības un gripas profilakses pasākumus. Imūnsistēmas stiprināšanai gripas izplatības laikā vajadzētu uzturā vairāk lietot svaigus dārzeņus un augļus, kuros ir augsts vitamīnu un minerālvielu daudzums. Ieteicama ir ēdienu bagātināšana ar garšaugiem, kā arī augu tēju lietošana. Svarīgi ir ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku. Speciālisti iesaka pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, vēdināt telpas un mitrināt tajās gaisu.
Īpaša uzmanība savai veselībai būtu jāpievērš arī cilvēkiem, kuriem jau ir dažādas saslimšanas - cukura diabēts, hroniskas elpceļu un sirds slimības, imunitāti pazeminošas slimības un tamlīdzīgi, jo tas paaugstina saslimšanas risku, kā arī vecākiem jāpievērš uzmanība bērniem, īpaši vecumā līdz četriem gadiem, jo šajā vecuma grupā konstatēts liels stacionēto slimnieku skaits.
Veselības ministrija atgādina, ka gripas epidēmijas laikā valsts apmaksā ģimenes ārsta mājas vizīti pie gripas pacientiem. Par ģimenes ārsta mājas vizīti pie pacientiem, kuri dzīvo viņa darbības pamatteritorijā, pacientam jāmaksā divi lati, ja viņš nav atbrīvots no pacienta iemaksām. Tas attiecas arī uz dežūrārstiem, kuri veic ģimenes ārstu funkcijas ārpus ģimenes ārstu darba laika.