Jau vēstīts, ka prokurors pieprasīja Smilgu sodīt ar 100 stundām piespiedu darba.
Tiesnese Inguna Amoliņa žurnālistiem, komentējot sava sprieduma motīvus, paziņoja, ka pirmām kārtām strīdīgs ir jau pats fakts par karodziņu, proti, tiesas ieskatā mazais papīra karodziņš, ko Smilga izmeta, nav atzīstams par valsts karogu Krimināllikuma panta izpratnē.
Tiesnese gan piekrīt, ka, skatoties no ētikas normām, jauneklim varbūt nevajadzēja to karodziņu gluži miskastē izmest.
Smilga pēc sprieduma žurnālistiem īsi paziņoja, ka spriedums esot taisnīgs. Prokurors Sergejs Berlins savukārt par protesta iesniegšanas izlemšot pēc pilna sprieduma teksta saņemšanas.
Spriedums no 30.septembra pārsūdzams Augstākajā tiesā.
Smilga apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par valsts simbola - karoga - zaimošanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Jau ziņots, ka Drošības policija (DP) aprīlī saņēma ekspertu atzinumu par Tautas partijas Jaunatnes organizācijas atbalstītāju rīcību, pērn piketā pie Saeimas izmetot miskastē valsts karodziņus.
Pēc ekspertu atzinuma saņemšanas tika sākts kriminālprocess par valsts simbola zaimošanu, kura izpaudās kā Latvijas valsts karoga mīdīšana ar kājām un tā izmešana atkritumu konteinerā, kas notika 2008.gada 18.decembrī pie Saeimas ēkas Rīgā.
DP pārbaudi karodziņu lietā sāka pēc pērnā gada decembra vidū saņemtā raidījuma "Nekā personīga" iesnieguma. Toreiz raidījums demonstrēja kadrus, kuros redzams, kā pēc piketa pie Saeimas saistībā ar reģionālo reformu vairāki TP Jaunatnes organizācijas atbalstītāji miskastē izmet mazus papīra Latvijas valsts karodziņus.
(papildināta ar 3.-6. rindkopu)