Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Partiju piedāvājums izglītībā: Ideju trūkums un utopija

Uz 13. Saeimu startējošo partiju īsajās programmās izglītības jautājumiem atvēlēta samērā plaša vieta, taču nozarē strādājošie norāda uz svaigu ideju trūkumu. Tāpat daudzi priekšlikumi ir utopiski un bieži sastopamas tukšas frāzes vai jau vecas idejas un iesāktie procesi ietērpti citos vārdos.

Top komentāri

Ex skolotājs
E
Lai izglītībai pietiktu naudas, IZM vajadzētu krietni padarboties, izstrādājot kompaktu vidusskolas programmu, kuru varētu realizēt 11 mācību gados. Viens mācību gads valsts budžetā ietaupītu ap MILJARDU eiro. Tas taču izsmiekls- pieauguši cilvēki vēl joprojām sēž skolas solā.
biedri Buba
b
Bet Jūs tak pats te ilgi pieprasījat visiem imigrantiem bez ierobežojumiem LV pilsonību....Kas tagad noticis ka Jums ir cits viedoklis?
ABC
A
Diena pati sevi atspēko citā rakstā: "13. Saeimu un nākamo valdību gaida arī izaicinājums spriest par to, vai Latvijas izglītības sistēma visos tās līmeņos vispār atbilst šodienas realitātei. Būs jāvērtē, vai izglītības jomā ierastie principi ir psiholoģiski pieņemami tā dēvētajai Z paaudzei, vai izglītības iestādēs tiek attīstīti, nevis nomākti jauniešu talanti, un būs jādomā arī par to, vai tiek nodrošinātas pārkvalifikācijas iespējas labi izglītotiem, profesionāli pieredzējušiem vidējās un vecākās paaudzes cilvēkiem. Šo izaicinājumu mudina ņemt vērā arī paši izglītības jomas pārstāvji. Tā, piemēram, šovasar Latvijas Universitātes forumā Universitātes rektors Indriķis Muižnieks atzina, ka daudzas šobrīd ierastās profesijas nākotnē vairs nepastāvēs. Līdz ar to jaunu profesionālo prasmju apguve būs ikdiena".
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas