Savukārt peldēties nav ieteicams Buļļu salas pludmales peldvietā un Juglas ezerā Rīgā, Rīgas rajona peldvietās Gaujas upes peldvietā Ādažos, Daugavas peldvietā Saulkalnē (Salaspils novads), Ogres rajona Selēku ezerā (Ikšķiles novads), Daugavpils rajona Višķu ezerā (Višķu pagasts), Sventes ezerā (Sventes pagastā) un Daugavas upes peldvietā Līksnas pagastā, kā arī Rēzeknes upes peldvietā Rēzeknē, jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji.
Visās pārējās šajā nedēļā pārbaudītājas peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.
Peldoties piesārņotā ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa - zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī brūcēs. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.
Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim.