Jau vēstīts, ka JL priekšlikumi neparedz konkrētu laiku, kad Latvijā varētu ieviest obligāto izglītību. Tas varētu notikt, kad šādu normu iekļautu ne tikai Profesionālās, bet arī Vispārējās izglītības likumā. Tomēr JL uzskata, ka šādas prasības iekļaušana Profesionālās izglītības likumā sekmētu obligātās vidējās izglītības procesa ieviešanu.
Savukārt Saeimas Juridiskā biroja pārstāvji iepriekš norādījuši, ka jautājums par obligāto vidējo izglītību būtu jāskata Izglītības likumā, nevis Profesionālās izglītības likumā. Turklāt JL priekšlikuma pieņemšanai nepieciešams arī atzinums no Finanšu ministrijas, jo obligātas vidējās izglītības ieviešana prasītu papildu budžeta finansējumu.
Pirms divām nedēļām Saeima galīgajā lasījumā noraidīja grozījumus Profesionālās izglītības likumā, kurā ar opozīcijas deputātu balsu vairākumu bija iekļauta prasība Latvijā ieviest obligātu vidējo izglītību. Pēc Tautas partijas lūguma Saeima galīgajā lasījumā neatbalstīja likumprojektu, un tas atkārtoti nodots skatīšanai komisijās.
Grozījumi Profesionālās izglītības likumā bija sagatavoti, jo pašreiz spēkā esošajā likuma redakcijā ir pretrunas ar Administratīvā procesa likumu un Valsts pārvaldes iekārtas likumu jautājumā par valsts institūciju tiesībām izdot ārējos normatīvos aktus. Likuma grozījumos arī novērstas pretrunas ar Izglītības likumu, kas nosaka valdības tiesības izstrādāt vienotu valsts politiku un stratēģiju izglītībā, kā arī virzīt to skatīšanai Saeimā.