TP ierosina saglabāt septiņas ministrijas bez izmaiņām: Aizsardzības, Ārlietu, Zemkopības, Finanšu Tieslietu, Iekšlietu un Kultūras ministrijas.
Parējās ministrijas piedāvāts apvienot, izveidojot: Attīstības ministriju, kurā apvieno Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Vides ministriju un Ekonomikas ministriju; Veselības un sociālo lietu ministriju, apvienojot VM un Labklājības ministriju; Izglītības un zinātnes ministriju, apvienojot IZM un Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministriju; Satiksmes ministriju, kurā apvieno SM un e-lietu ministriju.
TP piedāvā, ka KM no EM pārņemtu tūrisma politiku, bet TM – patērētāju tiesību aizsardzību.
E.Zalāns norādīja, ka šobrīd Ministru kabinets (MK) ir apgrūtināts ar daudziem normatīvajiem aktiem, bet vajadzētu dot tiesības pašām ministrijām izdot saistošos normatīvus. E.Zalāns minēja, ka 2007.gadā MK izdevis 933 normatīvos aktus, bet 2008. - 1111 normatīvo aktu. Katram ministram vajadzētu dot vairāk atbildības un tad valsts pārvalde būs efektīvāka, viņš pauda.
Piedāvājot šo modeli, TP vadījusies pēc principa produktīvo celt, kontrolējošo mazināt; apvienot līdzīgos un savstarpēji papildinošos, piemēram, valstij piederošos nekustamos īpašumus nodod pārvaldīšanai Nekustamo īpašumu aģentūrai; decentralizēt un deleģēt, kas nozīmē, samazināt birokrātisko dokumentu apriti, maksimāli deleģēt privātajam sektorm valsts veiktās uzņēmējdarbības funkcijas, bet pašvaldībām nodot tās valsts funkcijas, ko efektīvāk var veikt zemākajā līmenī.
Diena jau rakstīja, ka savu valsts pārvaldes reorganizācijas variantu koalīcijas partneriem nosūtījis arī premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).
Dienas rīcībā nonākušais projekts liecina, ka I.Godmanis piedāvājis vairākus variantus. Skaidrība ir par septiņu ministriju — Ārlietu, Aizsardzības, Finanšu, Iekšlietu, Satiksmes, Izglītības, Zemkopības — likteni, jo visos variantos tās ir saglabātas. Bet diskutējams ir jautājums par piecu — Veselības, Tieslietu, Ekonomikas, Labklājības, Vides, Kultūras — ministriju likteni, kuras varētu pievienot citām. Jebkurā no trīs premjera piedāvātajām alternatīvām, kā tas jau izskanējis, likvidēt paredzēts Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Bērnu un ģimenes lietu ministriju un E-lietu sekretariātu. Koalīcijas partijām viedokļa paušanai premjers devis laiku līdz 26.janvārim.
Premjers sarunu ar partijām par valdības reorganizāciju atsāks otrdien, 27.janvārī.