Revīzijā konstatēts, ka 57 izlasē iekļautie ilglaicīgi glabātie transportlīdzekļi dažādu iemeslu dēļ atradās komersantu stāvlaukumos no 6 līdz pat 32 mēnešiem. Par katra transportlīdzekļa glabāšanu mēnesī maksāts vidēji Ls 70.
Vairākos gadījumos aģentūra piecu darbdienu laikā pēc informācijas saņemšanas par lēmumu uzlikt administratīvo sodu nav informējusi transportlīdzekļu īpašniekus un pārkāpuma izdarītājus par transportlīdzekļa atrašanās vietu un realizācijas uzsākšanu pēc transportlīdzekļa glabāšanai noteiktā termiņa beigām.
Tāpat arī vairākos gadījumos ilgstoši nav uzsākta transportlīdzekļu realizācija pēc noteiktā termiņa beigām, kā arī komersanta stāvlaukumos ilgstoši tiek glabāti transportlīdzekļi, kurus ir apķīlājis zvērināts tiesu izpildītājs vai kuri ir reģistrēti kā komercķīla.
Revīzijā tika konstatēts, ka aģentūra 2007.gadā izņemto transportlīdzekļu pārvietošanai, glabāšanai un realizācijai ir izlietojusi Ls 4,5 milj., taču no transportlīdzekļu īpašniekiem un transportlīdzekļu realizācijas ir guvusi ieņēmumus vien Ls 1 milj. apmērā, tādējādi atgūstot tikai 23,1% līdzekļu. Savukārt, 2008.gadā astoņu mēnešu laikā aģentūra šiem mērķiem ir izlietojusi Ls 1,5 milj. un guvusi ieņēmumus Ls 0,9 milj., atgūstot 58,1% līdzekļu.
Aģentūra nav veikusi Ministru kabineta noteikumos paredzēto izdevumu piedziņu no personām, kurām ir uzlikts administratīvais sods un kuru pienākums ir segt izdevumus par tām piederošo transportlīdzekļu nodošanu glabāšanā, to glabāšanu un realizāciju, jo nav pieņemti lēmumi par sedzamo izdevumu apmēru un līdz ar to nav uzsākta izdevumu atgūšana aptuveni Ls 279 393 apmērā.
Tāpat arī aģentūra nav ievērojusi Publisko iepirkumu likuma pamatprincipus par valsts un pašvaldību līdzekļu efektīvu izmantošanu, jo, slēdzot iepirkuma līgumus par transportēšanas un glabāšanas pakalpojumu saņemšanu, tā nav pietiekami prognozējusi paredzamo pakalpojumu apjomu un izņemto transportlīdzekļu skaitu, kā arī pakalpojumu apmaksai nepieciešamos finanšu līdzekļus.
Tāpēc 2007.gadā papildus tika izlietoti Ls 1,5 milj. no privatizācijas ieņēmumiem un Ls 1, 9 milj. no budžeta apakšprogrammas „Valsts materiālo rezervju veidošana un atjaunošana”, kā arī tika samaksāta soda nauda komersantam Ls 63 912 par rēķinu samaksas termiņa kavēšanu.
Revīzijā tika konstatēts, ka aģentūras direktors ar rīkojumu ir noteicis transportlīdzekļu minimālo realizācijas cenu, kas izlasē iekļautajiem transportlīdzekļiem ir no 2 līdz 36 reizēm zemāka par sertificēta vērtētāja noteikto transportlīdzekļa tirgus cenu, tāpēc Aģentūra izņemtos transportlīdzekļus ir realizējusi par nepamatoti zemām cenām. 2007.gadā realizēti 4729 transportlīdzekļi par vidējo cenu Ls 85, savukārt 2008.gada astoņos mēnešos realizēti 1254 transportlīdzekļi par vidējo cenu Ls 98.
Aģentūra nav arī nodrošinājusi pietiekamu kontroli pār datiem, ko komersanti uzrāda transportlīdzekļu izņemšanas dokumentos, jo izņemto transportlīdzekļu pārvietošanas attālumi vairākos gadījumos ir uzrādīti nepamatoti lieli. Tā piemēram, viena rajona vai pat pilsētas teritorijā ir uzrādīta transportlīdzekļu pārvietošana līdz pat 180 km attālumā.
Pēc revīzijas VK ir sniegusi 21 ieteikumu IeM, kuri jāievieš laikā līdz gada beigām.