"Aizdomas par Saeimas balsojuma patiesajiem motīviem grauj tiesu varas neatkarību," avīzei Diena sacīja V.Zatlers.
Viņš uzskata, ka šī procesa depolitizācija būtu iespējama, ja paplašinātu prezidenta tiesības nominēt un apstiprināt vairākas svarīgas amatpersonas.
Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien Augstākās tiesas tiesneša amatā neapstiprināja Māri Vīgantu. Administratīvo tiesnešu biedrība uzskata, ka Saeimas lēmums ir atriebība M. Vīgantam un tas parāda, ka neviens tiesnesis Latvijā vairs nevar būt drošs par savu neatkarību. Izskanējis, ka Vīgants bija viens no tiesnešiem, kurš pieņēma lēmumu par drošības līdzekļa - apcietinājuma - piemērošanu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.
Savukārt tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) ir pieprasījis un iepazinies Vīganta lietu. Segliņš piektdien Latvijas radio atzina, ka parlamenta balsojums viņu pārsteidzis.
"Es vakar vakarā pēc valdības sēdes paprasīju, lai man atgādā Māra Vīganta lietu. Vēlreiz caurskatīju Māra Vīganta dzīves gājumu, kur mācījies, kur strādājis, kā veidojusies karjera. Jāatzīst, gados ļoti jauns tiesnesis. Tas nav bieži, tā ir ļoti strauja karjera. Ar dokumentiem tur viss ir kārtībā," sacīja Segliņš.
"Šis balsojums bija zināmā veidā pārsteigums. Man argumentācija nav skaidra," turpināja Segliņš.
Ministrs atzina, ka, analizējot situāciju "sausi", deputātiem bijušas tiesības ar balsojumu izteikt savu viedokli, ko viņi arī izdarījuši, taču Segliņš uzsver, ka svarīga ir šāda lēmuma argumentācija. Baumu līmenī viņš dzirdējis, ka atsevišķus deputātus ietekmējusi tiesnešu "bramanība", kad tas uzaicināts bijis uz Saeimas Juridiskās komisijas sēdi.
Segliņš ļoti vēlas, lai Latvijas tiesneši šo lēmumu neuztver kā atriebību par Vīganta lēmumu saistībā ar Aivara Lemberga apcietināšanu. "Tas tā nedrīkst būt," strikts bija ministrs.