Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
"Es silti iesaku nokāpt no troņa un apskatīties, kādas ir problēmas, jo pretējā gadījumā jums pašiem nāksies doties ielās un patruļās," uzsvēra Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass

RPP priekšnieks iesaka saviem padotajiem iedziļināties personāla problēmās

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass iesaka saviem padotajiem struktūrvienību priekšniekiem "nolaisties no troņa" un iedziļināties personāla problēmās.

Šodien RPP gada pārskata sanāksmē runājot par personāla tēmu, Lūkass pieminēja, ka RPP turpina saistīt jau iepriekš zināmas problēmas, proti, likumsargu kolektīvs noveco, bet jauni policisti dienestā nevēlas iestāties. Patlaban RPP ir 986 štata vienības, no kurām aizpildīti 85,2%. Darba attiecības pērn pārtrauktas ar 106 darbiniekiem, kas ir par 2% vairāk nekā 2018.gadā. Kā galveno iemeslu aiziešanai no darba likumsargi minējuši to, ka RPP viņiem trūkst izaugsmes.

"Patlaban darbu pamet vairāk darbinieku nekā tiek pieņemti. Darbaspēks novecojas, bet gados jauni darbinieki nav motivēti ilgstoši strādāt vienā darba vieta. Savukārt gados vecākajiem to liedz veselības stāvoklis," norādīja Lūkass un piebilda, ka darbinieku skaits krītas kopš 2015.gada.

Ņemot vērā šos apstākļus, Lūkass uzskata, ka RPP struktūrvienību vadītajiem vairāk jāiedziļinās padoto problēmās, nevis tikai jādod viņiem rīkojumi.

"Tagad svarīgākais, ko prasīšu no jums, [ir tas,] kā jūs strādājat ar personālsastāvu. Es silti iesaku nokāpt no troņa un apskatīties, kādas ir problēmas, jo pretējā gadījumā jums pašiem nāksies doties ielās un patruļās," uzsvēra RPP priekšnieks.

Lūkass gan plašāk neminēja, kādi tieši personālpolitikas pasākumi struktūrvienību vadītājiem jāveic, taču solīja, ka konkrētāku informāciju nodošot vēlāk.

Ņemot vērā minēto, Lūkass solīja, ka viņš vērtēšot priekšnieku kompetenci struktūrvienības darba organizācijā un darbā ar personālsastāvu.

 

 

Top komentāri

tas labi ka trūkst
t
Paši radīja sistēmu, kurā normalus cilvēkus neņem-paši lai tagad strebj savārīto.
Sodītkāri mazohisti
S
Viņiem neinteresē situācijas sakārtošana, bet ka tik kādu sodīt! Piemēram, Krāsotāju ielā pirms krustojuma ar Tallinas ielu uz trotuāra apmales ir uzkrāsota ~5 m gara dzeltena līnija. Autovadītāji to ieraugot, domā, ka līdz ar līnijas beigām drīkst tur auto novietot un pat neiedomājas paskatīties, ka otrajā pusē, mazāk kā 3 m attālumā ir pusidzisusi baltā nepārtrauktā līnija. Normālā valstī policija ziņotu pašvaldībai par neatbilstību un tā tiktu novērtsa. Savukārt Latvijā ir citādi - RPP gudriniekiem tur ir īsta zelta bedre - katru vakaru vismaz pa 2 protokoliem.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas