L`ORÉAL-UNESCO starptautiskās programmas Sievietēm zinātnē (For Women in Science) ietvaros pirms astoņiem gadiem iedibinātā Latvijas stipendija paredzēta, lai mūsu valstī atbalstītu sieviešu iespējas veidot karjeru zinātnes jomā un mudinātu jaunās zinātnieces turpināt pētniecību. Pieteikumus ik gadu vērtē LZA nozīmēti attiecīgo jomu eksperti, bet par 4000 latu vērtās stipendijas piešķiršanu lemj īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā. Latvijas stipendijas Sievietēm zinātnē Goda patronese ir bijusī Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.
Elīna Škapare, Rīgas Stradiņa universitātes doktora studiju programmas Farmācija doktorante un Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas asistente saņems stipendiju, lai izpētītu veselību veicinošās īpašības, kas piemīt no Latvijai raksturīgām ābolu šķirnēm iegūtiem produktiem. Pētījums varētu veicināt jaunu ābolu pārstrādes produktu izstrādi, kas uzlabos diabēta un metabolā sindroma pacientu veselību un mazinās diabēta saslimšanas risku, jo ābolos esošais savienojums florizīns veicina glikozes izvadīšanu no organisma un tās koncentrācijas samazināšanos asinīs.
Starptautiskā L`ORÉAL un UNESCO programma zinātnieču atbalstam „Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) izveidota 1998. gadā. 14 gados tās ietvaros atbalstītas gandrīz 1300 lieliskas zinātnieces 106 valstīs. Katru gadu tiek piešķirtas piecas L`ORÉAL-UNESCO starptautiskās balvas, 15 UNESCO-L`ORÉAL starptautiskās stipendijas, viena īpašā starptautiskā stipendija „... Marijas Kirī pēdās”, 180 nacionālās stipendijas 47 valstīs (trīs no tām – Latvijā) un 20 reģionālās stipendijas. Nacionālās stipendijas iedibina attiecīgās valsts L`ORÉAL filiāle kopīgi ar UNESCO Nacionālo komisiju un sadarbībā vietējām zinātnes institūcijām, lai atbalstītu jaunas un daudzsološas zinātnieces konkrētajā valstī un iedvesmotu sievietes pievērsties karjerai zinātnē. Latvijā nacionālā stipendija programmas Sievietēm zinātnē ietvaros izveidota 2005. gadā. Astoņos gados ar to atbalstīti jau 24 pētījumi.