Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Aicina darba devējus piedāvāt darba vietas skolēniem vasarā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus līdz 19.aprīlim piedāvāt darba vietas skolēniem šī gada vasarai, aģentūru LETA informēja NVA.

Darba devēji, kas ar NVA atbalstu vasarā nodarbinās skolēnus, saņems dotācijas skolēnu mēnešaalgai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas, kas pašlaik ir 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. NVA piešķirs arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam. Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums skolēna darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu.

Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā.

Skolēns pasākumā var tikt nodarbināts uz laiku no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma noteikumi paredz, ka darba devējs var vienoties ar konkrētu skolēnu par darba vietu. NVA atgādina, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Lai pieteiktos skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai, darba devējam NVA CV un vakanču portālā jāaizpilda pieteikuma forma ar piedāvāto vakanču aktuālo informāciju un jāiesniedz NVA CV un vakanču portālā. Darba devēju pieteikumus un to atbilstību pasākuma īstenošanas nosacījumiem izvērtēs NVA aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisija, kas pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam pasākuma īstenošanu. Par pieņemto lēmumu NVA darba devēju informēs elektroniski, nosūtot ziņu uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi, un pozitīva lēmuma gadījumā aicinās slēgt līgumu par apstiprināto darba vietu izveidi.

Šogad pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 4,17 miljoni eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu teju 10 000 skolēnu.

NVA aicina darba devējus pieteikuma iesniegšanu neatlikt uz pēdējo brīdi, jo pieteikumi tiks apstiprināti to iesniegšanas secībā, un var gadīties, ka pieprasījums pēc valsts līdzfinansēto darba vietu izveides pārsniegs pasākumam pieejamo finansējumu.

Skolēnu pieteikšanos dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā plānots uzsākt 2.maijā, pieteikties dalībai pasākumā skolēni varēs elektroniski - aizpildot pieteikuma anketu NVA tīmekļvietnē.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu NVA sadarbībā ar darba devējiem īstenos no 1.jūnija līdz 31.augustam. Valsts līdzfinansētajās darba vietās strādāt varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Darba iespējas vasaras brīvlaikā jau trešo gadu pēc kārtas varēs izmatot arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

2023.gada vasarā NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanā iesaistījās 694 darba devēji, vislielākā skaitā darbavietas skolēniem tika piedāvātas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības, valsts pārvaldes un aizsardzības, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu, kā arī apstrādes rūpniecības nozarē. Pēc projektā vasarā tika nodarbināti 10 139 skolnieki.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas