Uzrunājot bijušos un esošos augsta līmeņa ASV diplomātus, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis uzsvēra īpašo ASV lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, tās integrācijas procesos NATO un ES, kā arī tradicionāli ciešo sadarbību ar ASV drošības un aizsardzības jomās. Ģ.V.Kristovskis pateicās katram vēstniekam personīgi par ieguldīto darbu Latvijas un ASV attiecību stiprināšanā.
Paplašinātās diskusijas laikā ĀM valsts sekretāra Andra Teikmaņa vadībā ASV vēstniekiem bija iespēja tikties ar bijušajiem Latvijas vēstniekiem ASV – Ojāru Kalniņu, Aivi Roni un Māri Riekstiņu un bijušo ārlietu ministra vietnieku Mārtiņu Virsi, šobrīd Latvijas vēstnieku Lietuvā, kurš savulaik no Latvijas puses parakstīja memorandu par diplomātisko attiecību atjaunošanu ar ASV.
Tikšanās laikā notika viedokļu apmaiņa par sasniegto Latvijas un ASV divpusējā sadarbībā pēdējo divdesmit gadu laikā, atzīmējot tādus nozīmīgus notikumus kā ASV konsekventi realizēto Latvijas okupācijas neatzīšanas politiku, ASV aktīvo iesaisti PSRS karaspēka izvešanā no Latvijas, Baltijas – ASV Brīvības hartas parakstīšanu, ASV palīdzību NATO aizsardzības plānu izstrādē Baltijas valstīm, Latvijas pievienošanos ASV Bezvīzu programmai, kā arī Baltijas – Amerikas Brīvības fonda atklāšanu pagājušajā gadā.
Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka ASV vēstniecības jaunās ēkas atklāšana laikā, kad abas valstis atzīmē savu diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmitgadi, ir dziļi simboliska un apliecina nozīmīgumu, ko ASV piešķir Latvijai Baltijas jūras valstu reģionā. Tikšanās laikā tika apspriesti arī aktuālie jautājumi Latvijas un ASV globālās partnerības ietvaros, tai skaitā, starptautiskajā operācijā Afganistānā, Rīgas ostas stratēģiskā loma Ziemeļu apgādes tīkla funkcionēšanā, kas piegādā nemilitārās kravas sabiedroto spēkiem Afganistānā, kā arī sadarbība ES Austrumu kaimiņu valstīs un Centrālāzijā. Tika uzsvērtas arī Latvijas un ASV turpmākās sadarbības prioritātes – ekonomiskās sadarbības padziļināšanu, enerģētikas drošības un alternatīvo enerģijas resursu izmantošana, kā arī turpmāka cieša sadarbība divpusējo un starptautiskās drošības jautājumu risināšanā.