Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Apstiprina jaunu kārtību ārkārtēju situāciju risināšanai atkritumu apsaimniekošanas jomā

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, nosakot jaunu ārkārtēju situāciju risināšanas regulējumu atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Saeima šo likumprojektu atzina par steidzamu, kas nozīmē, ka likumprojekts izskatīts nevis trīs, bet divos lasījumos.

Kā uzsver izmaiņu autori, grozījumi nepieciešami, lai nodrošinātu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību. Grozījumi paredz, ka pašvaldībai 12 mēnešus pirms līguma ar atkritumu apsaimniekotāju termiņa beigām būs jānodrošina publiskā iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības procedūras izsludināšana par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu.

Tāpat, ja pašvaldība pēc līdzšinējā līguma termiņa beigām nebūs noslēgusi jaunu līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, pašvaldība līdz jauna līguma noslēgšanai varēs turpināt sadarbību ar līdzšinējo atkritumu apsaimniekotāju, bet ne ilgāk par sešiem mēnešiem pēc līguma termiņa beigām, nosaka grozījumi.

Pašreizējā likuma redakcija neparedz regulējumu pēc ārkārtējas situācijas beigām, kad līgums ar esošo atkritumu apsaimniekotāju ir beidzies, bet jauns līgums nav stājies spēkā.

Grozījumu mērķis ir noteikt pagaidu tiesisko regulējumu Rīgas pašvaldības teritorijā atkritumu apsaimniekošanā, teikts likumprojekta anotācijā, taču regulējums būtu piemērojams arī citām ārkārtējām situācijām, ja tādas notiktu. 

Saeima 5.decembrī apstiprināja valdības rīkojumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

LOV: Koha noslēdz sportistes karjeru(63)

Videokonferencē, kurā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, svarcelšanas treneri Eduards Andruškevičs un Viktors Šcerbatihs, kā arī Latvijas Olimpiskās vi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas