Jeļena Petrišina, “Mēness aptiekas” valdes locekle, farmaceite, stāsta: “Aptieka ir kā drošības sala veselībai, farmācijas zināšanu un arī tradīciju pēctecībai. Apzinoties šīs aptiekas lomu vairāk nekā 100 gadu periodā un stikla mākslas darba kultūrvēsturisko vērtību, šis ir ilgi gaidīts, rūpīgi lolots un svarīgs notikums “Mēness aptiekai”, farmaceitiem, visiem mūsu uzņēmuma darbiniekiem. Uzsākot Jauno gadu, kas simboliski sakrīt ar mākslinieka Teņa Graša simtgadi, kā arī atzīmējot Latvijas iedzīvotājiem nozīmīgās Mēness aptiekas “Kamēlija” vairāk nekā 100 gadu pastāvēšanu un tās atkalatvēršanu, ar lielu prieku un gandarījumu pasniedzam Latvijai un tās iedzīvotājiem šo īpašo dāvanu.”
Ingrīda Burāne, Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra vadītāja, mākslas vēsturniece, atklāj: “Ievērojams notikums Latvijas kultūrā. Vairāku iemeslu dēļ. Minēšu tikai trīs: pirmkārt, plaši zināms, ka esam bijuši visai nesaudzīgi pret 20. gadsimta otrās puses un gadsimtu mijas interjera mākslu, mākslu kopumā. Zināmā mērā šie procesi turpinās, veidojot dziļus robu kopainā, apzināšanā, saglabāšanā. Otrkārt, saistībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoga, kādreizējā profesora radošo darbu un atstāto mantojumu, “Mēness aptiekas” veikums ir ļoti svarīgs, jo daudzpusīgā mākslinieka vieta un nozīme Latvijas kultūrā nav pietiekami iezīmēta, novērtēta, monogrāfijā apkopota. Tas nākamības darbs. Treškārt, Rīgas koptēlā atjaunotā vitrāža ir skaists akcents, estētiska un mākslinieciska vērtība, kura iepriecinās, uzrunās desmitus, simtus apmeklētājus un aptiekas viesus. Cildinošais atjaunošanas piemērs var būt labs pamudinājums katrai iestādei, uzņēmumam, sabiedriskai telpai saudzīgi un ar izpratni novērtēt tās bagātības, kuras pieder mums visiem.”
Vitrāžas autors – Tenis Grasis (1925-2001) – ievērojamais latviešu vitrāžists, gleznotājs, grafiķis un ilggadējais Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, stikla mākslas nodaļas izveidotājs un arī Lietišķi Dekoratīvās mākslas katedras vadītājs.
Tenis Grasis vitrāžu veidojis par godu leģendārās diennakts aptiekas pārbūvei, un pirmo reizi tā iemirdzējās aptiekas logos tagadējā Brīvības ielā 1985. gadā, zemtekstā drosmīgi iemiesojot tautas neatkarības alkas. Tolaik aptiekas pārbūvi palīdzēja īstenot arhitekts Edgars Šēnbergs, bet aptiekas interjera veidošanā piedalījušies arī vairāki citi mākslinieki, piemēram, mākslinieces Solvita Zāle un Mārīte Laiviņa, kuras darinājušas aptiekai dekoratīvus traukus. 2024. gadā vitrāžas atjaunošanu veica stikla mākslinieks Agris Butelis.
Mēness aptiekas “Kamēlija” atjaunošanā ieguldīti vairāk nekā 300 000 eiro, no tiem 10 000 kultūrvēsturiskās vitrāžas restaurācijai. Klientu ērtībām rekonstruēta diennakts apkalpošanas zona ar uzgaidīšanas iespējām iekštelpās, kā arī veikti citi nozīmīgi uzlabojumi. Aptiekā strādā vairāk nekā 20 darbinieku. Mēness aptieka “Kamēlija” 2024. gadā atzīmēja 100 gadu pastāvēšanas jubileju. Kā viena no lielākajām visu diennakti strādājošajām aptiekām mūsu valstī, tā vienmēr ir pieejama, apmeklēta, ar plašu sortimentu un augstas kvalitātes pakalpojumiem.