Policijas veiktā ceļa satiksmes negadījuma analīze pierādījusi, ka avārija nebūtu notikusi, ja sieviete nebūtu centusies no tās izvairīties. Policija nolēmusi abus autovadītājus atzīt par vainīgiem un kriminālprocesu izbeigt. Šādai tiesībsargu rīcībai nepiekrīt satiksmes eksperti, uzskatot, ka pret avārijas tiešo izraisītāju, kriminālprocesu nedrīkstētu izbeigt.
Solvita stāsta, ka automašīna Nissan brauca no Līvāniem un Jēkabpili. Tur ir neliels sānceļš uz Trepi. No tā izbrauca automašīna Audi un ceļa vidū notika avārija. Automašīnu Nissan, kura brauca pa galveno ceļu vadīja Solvita. Viņa brauca ar ātrumu 90 kilometri stundā. No ceļa, kas ved uz Trepes staciju un pie kura ir zīme dodiet ceļu, izbrauca 23 gadus vecais Matīss Ozoliņš. Viņš domājis, ka paspēs iebraukt joslā uz Līvāniem. Nepaspēja.
Solvitu ar ātrajiem aizveda uz slimnīcu. Kopā ar viņu automašīnā bija viņas draugs un arī meita Sintija. Solvitai tika konstatēts smadzeņu satricinājums, dažādi sasitumi, arī pēdas lūzums. Pusgadu viņa ārstējusies, veselības problēmas pēc avārijas bijušas arī Solvitas draugam un meitai. Neilgi pēc avārijas atbrauca arī bijušais vīrs Jānis Ziemelis. Viņš pats ir tālbraucējs ar daudzu gadu stāžu un, redzot avārijas situāciju, viņam tāpat ar kā ceļu policistiem, ar kuriem viņš aprunājies, neradās šaubas par to, kas vainīgs avārijā. "Labi bija redzamas pēdas, ka bremzēts 10-15 metri. No plaisas līdz šejinei. Un praktiski no svītras pusmetru," stāstīja Solvitas vīrs. "Es biju 6 mēnešus uz biļetena. 9 mēnešus es tiku atzīta kā cietusī. 19 martā ierados pie izmeklētājas, lai pateiktu, ka jūs esat viennozīmīgi vainīga," atzina Solvita.
Jēkabpils policija noliedz, ka policija tikai tagad būtu mainījusi viedokli par to, kurš vainīgs avārijā. Martā saņemta gala ekspertīze par ceļu satiksmes negadījumu, kur, modelējot speciālā datorprogrammā, secināts, ka gadījumā, ja Solvita bremzējot nebūtu iebraukusi pretējā joslā, tad viņa nebūtu ieskrējusi Ozoliņa vadītajā mašīnā un avārija nebūtu notikusi. "Kā paskaidro automašīnas vadītāja, viņa redzot, ka automašīna brauc pretī griež pa kreisi. Nevis apstājas vai turpina pa savu jolsu, bet brauc pa kreisi... Katra autovadītāja galvā mēs nevaram ielīst. Tāpēc mēs vadamies pēc ekspertīzes. Ņemam vērā ekspertus. Tā domājot var būt jebkurš rīkotos līdzīgi kā vadītāja braucot pa kreisi, bet eksperts ir tā pateicis," raidījumam sacīja Jēkabpils kriminālpolicijas priekšnieka vietniece Inga Gaidlazda. Līdz ar to policija nolēmusi, ka avārijā vainojami abi vadītāji un kriminālprocess ir jāizbeidz. Kā pamatojumu savam lēmumam Jēkabpils policija min Zemgales apgabaltiesas 14. marta spriedumu par kādu citu avāriju Jēkabpilī.
Edijs Privāns pasniedz ceļu satiksmes noteikumu autoskolā. Viņš uzskata, ka situācija ir pretrunīga. Viņaprāt, primāri jāvērtē tas, ka autovadītājs, kurš izbrauca no mazākas nozīmes ceļa, izraisīja autoavāriju. Tikai tādēļ, lai izvairītos no priekšā izbraucošā auto, Solvita grieza stūri pa kreisi un bremzēja. Viņš apšauba policijas lēmumu pareizību, modelējot situāciju ar datorprogrammu.
Juriste Nastasja Frīdmane uzskata, ka policijas lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu nav profesionāls. Solvita avārijā ir cietusi daudz smagāk, tādēļ šajā gadījumā, atzīstot viņu par līdzvainīgu avārijas izraisīšanā, apdrošinātāji varētu samazināt ārstēšanās un sasistā auto izdevumu atmaksu, bet lieta būtu jāturpina. "Nav pamata izbeigt kriminālprocesu. Otram vadītājam ir jāatbild par to, ka viņš pārkāpis noteikumus, kā rezultātā ir miesas bojājumi," norādīja juriste.
Solvita nolēmusi apstrīdēt Jēkabpils policijas lēmumu. Viņa no apdrošinātājiem vai avārijas izraisītāja Ozoliņa par ārstēšanos un sasisto auto vēlas 2000 latu. Savukārt, 23 gadus vecais jēkabpilietis Ozoliņš, kurš izraisīja avāriju sazvanīts pauda viedokli, ka policijas lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu ir pareizs.