Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Berņa un Fiļa fonds šogad labdarībai piešķīris vairāk nekā 200 tūkstošus

Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation, sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gada pirmajā pusgadā atbalstījis projektus 209 794 eiro apmērā. Labdarības fonds turpināja darboties sociālajos projektos, palīdzot vājdzirdīgiem bērniem, Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm un smagu slimību skartajiem.

Programmā Palīdzēsim dzirdēt!, kas ir viena no fonda ilglaicīgākajām programmām un viena no plašākajām vājdzirdīgo bērnu atbalsta platformām Latvijā, augstas kvalitātes digitālos daudzkanālu dzirdes aparātus šogad saņēmuši 22 bērni.

Pilsētvides labiekārtošanas programmā Jaunā Rīga fonds turpināja atbalstīt topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja veidošanu, kā rezultātā jūnijā tika saņemti visi nepieciešamie valsts un pašvaldības institūciju saskaņojumi muzeja būvniecības projektam, kas ļauj uzsākt darbus pie būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes. Pilsētvides attīstības ietvaros gada sākumā ar fonda atbalstu sakopts arī viens no atpazīstamākajiem Jūrmalas vides objektiem – Globuss.

Tāpat fonds turpināja veicināt daudzpusīgu un kvalitatīvu kultūras ziņu satura veidošanu programmas Kultūras žurnālistika ietvaros. Savukārt Ernesta Berņa personīgi izveidotās mecenātu programmas ietvaros tika finansēts Rīgas 21. vidusskolas remonts.

Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation ir ABLV Charitable Foundation pēctecis, kura projekti tika uz laiku pārtraukti līdz ar fonda lielākā partnera darbības apturēšanu. Fonds darbojas piecās jomās: bērni un ģimene, izglītība, pilsētvide, mecenātu projekti un laikmetīgā māksla. Vairāk nekā 12 gadu laikā ar fonda atbalstu realizēti 369 projekti, 445 bērni saņēmuši dzirdes aparātus, 5 667 dalībnieki piedalījušies izglītojošās nometnēs, kopumā projektiem piešķirot vairāk nekā piecus miljonus eiro.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdībā esošie melo kā komunisti(31)

Ar Saeimas deputātu Māri Kučinski (ZZS), kurš iepriekš bijis Ministru prezidents, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs, sarunājas Romāns ...

Rimšēvičs atbrīvojies no piejūras zemes kāpu zonā(10)

Korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs īpatnējā darījumu ķēdē atbrīvojies no sev piederējušajiem astoņiem hektāriem zemes Baltijas jūras kāpu zonā Jūrkalnē, izpētot...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas