Galu galā padome nobalsoja, ka Strazda iesniegums tiks izskatīts atklātā sēdē, lai gan klātesošie tiesneši balsoja par slēgtu sēdi. Par atklātu Tieslietu padomes sēdi balsoja septiņi padomes locekļi, bet par slēgtu - seši.
Kā uzsvēra Bordāns, mēģinot liegt žurnālistiem būt klāt šādu jautājumu izskatīšanā, tiesneši paši iedragā savu reputāciju. "Ir skaidrs, ka tiesām ir slikta reputācija," atzina tieslietu ministrs, un šajā sakarā viņš pauda neizpratni, kāpēc tiesneši necenšas rīkoties tā, lai šo reputāciju uzlabotu.
Bordāns arī sacīja, ka, izskatot Strazda iesniegumu, neviens no Tieslietu padomes sēdē klātesošajiem tiesnešiem neatzīmēja, ka Strazds, cenšoties panākt savu atbrīvošanu no amata veselības stāvokļa dēļ, iespējams, grib izmantot likuma "robu" jeb vienīgo iespēju, kā šajā situācijā saglabāt sev visus sociālos labumus. Tas ministru nepatīkami pārsteidzis.
Kā skaidroja tieslietu ministrs, šāda iespēja - atstāt tiesneša amatu veselības stāvokļa dēļ - faktiski ir izmantojama tikai galēji kritiskās situācijās, piemēram, kad tiesnesis ir kļuvis par invalīdu un patiesi vairs nespēj pildīt amata pienākumus. Turpretim Strazda gadījumā pierādījumi par viņa slikto veselības stāvokli esot bijuši gaužām niecīgi.
Kā ziņots, Tieslietu padome pirmdien noraidīja korupcijas apkarotāju aizturētā tiesneša Strazda lūgumu un nolēma nerosināt Saeimu atbrīvot viņu no amata veselības stāvokļa dēļ. Šādu lēmumu Tieslietu padome pieņēma, jo tai netika prezentēti Darba ekspertīzes ārstu komitejas atzinumi, kas spētu dot profesionālu vērtējumu par tiesneša veselības stāvokli un tā sekām uz viņa pienākumu pildīšanu.
Atbrīvošana no amata veselības stāvokļa dēļ ir vienīgais veids, kā tiesnesim pēc amata atstāšanas saglabāt savu izdienas pensiju neatkarīgi no vecuma, paskaidroja Tiesu administrācijas pārstāve Agnija Karlsone.
Jau ziņots, ka 7.augustā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Strazdu aizturēja aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar iespējamu fiktīvu tiesu darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu.
Šai pašā kriminālprocesā par aizdomās turēto atzīta arī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide. Arī viņai pēc liecību sniegšanas KNAB esot pasliktinājies veselības stāvoklis.