Finansiāli ietilpīgākie ir opozīcijas priekšlikumi, gan piedāvājot par 20% palielināt skolotāju algas, gan rosinot par 50% samazināt pacientu iemaksas. Vairums priekšlikumu gan saistīti ar papildus izdevumiem dažādiem remontiem un saimnieciskās darbības nodrošināšanai pašvaldībās un valsts iestādēs. Ir arī deputāti, kas atsevišķās pozīcijās naudu aicina tomēr netērēt un pārvērtēt izdevumu lietderību.
Šā gada budžeta grozījumus, kas paredz 70 miljonu latu papildus tēriņus, Saeimas ārkārtas sēdē atbalstīja arī opozīcija, gan piebilstot, ka uz otro lasījumu nāks klajā ar priekšlikumiem. Termiņš to iesniegšanai bija piektdienas pusdienlaiks. Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs norāda, ka priekšlikumus līdzīgās proporcijās iesniegusi gan pozīcija, gan opozīcija, tomēr tas, kuri priekšlikumi tiks atbalstīti, lielā mērā atkarīgs no Ministru kabineta viedokļa.
No opozīcijas visvairāk priekšlikumu iesniegusi Zaļo un Zemnieku savienība, tajā skaitā rosinot par 50% samazināt pacientu iemaksas, stātsa deputāts Uldis Augulis. Finansiālā ziņā visai dārgs priekšlikums - 4.6 miljonu apmērā ir arī Saskaņas centram, par kuru runā deputāts Valērijs Agešins. Priekšlikumus iesniegusi arī koalīcija, Reformu partijas deputāts Jānis Ozoliņš min dažus no tiem. Imants Parādnieks norāda, ka vairākus priekšlikumus budžeta grozījumiem iesniegusi arī Nacionālā apvienība. Neatkarīgie deputāti aicina vērtēt vairāku grozījumos ietverto papildus izdevumu nepieciešamību, uzsver Elīna Siliņa.
Virkne priekšlikumu nākuši arī no ministrijām un iestādēm. Piemēram, Dailes teātris parādu segšanai lūdz 90000 latu, Kultūras koledža jumta remontam prasa 174 000 latu.
Budžeta komisija saņemtos priekšlikumus apkopos un nosūtīs skatīšanai valdībā, kas to, visticamāk, darīs otrdienas sēdē. Pēc tam tos vēlreiz apspriedīs Saeimas Budžeta komisijā. Budžeta grozījumus otrajā lasījumā Saeima plāno skatīt 13. septembrī.