Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Būvdarbus Latvijas Nacionālajā teātrī plāno pabeigt līdz jaunās sezonas sākumam

Otrdien, 30. jūlijā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs kopā ar Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektoru Ojāru Rubeni un pārstāvjiem no Rīgas domes Īpašuma departamenta apsekoja teātra ēkā Kronvalda bulvārī 2 notiekošos būvdarbus.

"Jau trīs gadus Rīgas dome investē līdzekļus Latvijas Nacionālā teātra ēkas atjaunošanā – ir nomainīti skatītāju krēsli, atjaunota ēkas fasāde. Līdz ar šo darbu pabeigšanu vēsturiskā ēkas atjaunošanas darbi būs galā. Turpmākais solis ir jaunas piebūves izbūve, par kuru ir izsludināts metu konkurss un ir saņemta liela arhitektu interese, kā no Latvijas, tā arī ārvalstīm," informēja Burovs.

Šobrīd ēkā norit dažāda veida un apjoma atjaunošanas darbi. Vestibilos tiek atjaunots grīdas segums. Ir atsegti ēkas pamati, lai veiktu to hidroizolāciju un siltināšanas darbus. No plānotajiem būvniecības darbiem šobrīd ir pabeigti apmēram 70%. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic būvkopmānija Moduls Engineering par apmēram 167 000 eiro.

Paralēli ēkas atjaunošanas darbiem ir izsludināts arī Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss, kuram piedāvājumus ir jāiesniedz līdz 9. septembrim plkst.13.00. Konkursa mērķis ir iegūt arhitektoniski augstvērtīgu, funkcionāli pārdomātu un ekonomiski pamatotu metu piebūvei, kas konstruktīvi savienota ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī paredzētu teritorijas labiekārtošanu, akcentējot kanāla apstādījuma zonu.

Rubenis komentē: "Attīstoties jaunai kultūrpolitikai, teātris vairs nevar eksistēt tikai ar vienu lielo zāli, jo skatītājs un arī aktieris vēlas savstarpējo saspēli viens otram līdzās. Tāpēc ir vitāli nepieciešama šī black box zāle, kas šo ieceri īstenos."

Kā ziņots, aizvadītā gada oktobrī valdība lēma nodot Rīgas pilsētas pašvaldības valdījumā pie Latvijas Nacionālā teātra esošos tenisa kortus, Kronvalda bulvārī 2B, lai tur uzbūvētu teātra piebūvi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neizkaisīt 250 000 eiro vējā(11)

Ar zināmu skepsi un pat uzjautrināšanos ir uzņemta ziņa, ka Finanšu ministrija (FM) turpmākajos trijos gados (līdz 2022. gadam ieskaitot) no sava budžeta 251 500 eiro tērēs valsts pētījumu pr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas