Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

CSP: Latvijā 41,1% mājsaimniecību ir viena persona

Latvijā 41,1% mājsaimniecību ir viena persona, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP), atsaucoties uz tautas un mājokļu skaitīšanas datiem.

2021.gada sākumā Latvijā bija 824 800 privāto mājsaimniecību. No visām Latvijas mājsaimniecībām 217 300 jeb 26,3% dzīvo vismaz viens nepilngadīgs bērns.

Visvairāk - 41,1% - Latvijā ir vienas personas mājsaimniecību, tostarp šādas mājsaimniecības visbiežāk sastopamas Rīgā - 45%, Latgalē - 42,5%, bet visretāk šādu mājsaimniecību ir Pierīgā - 36,8%. 

No visām vienas personas mājsaimniecībām 58,7% dzīvo sievietes, ko CSP skaidro ar to, ka sieviešu īpatsvars iedzīvotāju skaitā ir lielāks, jo sievietes vidēji nodzīvo 9-11 gadus garāku mūžu nekā vīrieši. Augstākais sieviešu īpatsvars vienas personas mājsaimniecībās ir Kurzemē - 60,4% un Latgalē - 60,2%.

Vienlaikus ceturtajā daļā jeb 25,5% mājsaimniecību dzīvo divas personas, bet katrā trešajā - 3-5 personas. Savukārt Latvijā sešu un vairāk personu mājsaimniecību ir 3,7%. Visvairāk šādu mājsaimniecību ir Pierīgā - 5,4% un Vidzemē - 5,3%, bet vismazāk to ir Rīgā - 2,2%.

CSP dati arī liecina, ka šā gada sākumā Latvijā bija kopumā 358 500 bērnu, no kuriem 1100 jeb 0,3% dzīvoja institucionālajās mājsaimniecībās. No visām mājsaimniecībām ar bērniem 54% mājsaimniecību bija viens bērns, 32,9% - divi bērni, bet 13,1% - trīs un vairāk bērni.

Lielākais mājsaimniecību ar bērniem īpatsvars bija Pierīgā - 32%, seko Zemgale - 27,5%, Vidzeme - 26,3%, Kurzeme - 26,1% un Rīga - 24,7%. Latgalē katrā piektajā mājsaimniecībā bija vismaz viens bērns.

Visos Latvijas reģionos izplatītākais bērnu skaits mājsaimniecībās ir viens bērns. Visbiežāk tikai viens bērns ir Rīgā - 59,1% no visām mājsaimniecībām ar bērniem un Latgalē - 57,3%. Savukārt Pierīgā mazāk nekā puse no visām mājsaimniecībām ir ar bērniem - 48,9%.

Pierīgā ir lielākais mājsaimniecību ar diviem bērniem īpatsvars - 36%, bet mazāk tādu mājsaimniecību ir Latgalē un Rīgā - attiecīgi 30,7% un 31,4%. Arī trīs bērnu mājsaimniecību īpatsvars Latgalē un Rīgā ir mazāks nekā citos reģionos - attiecīgi 11,9% un 9,6%. Lielākais mājsaimniecību ar trim un vairāk bērniem īpatsvars ir Vidzemē un Zemgalē - attiecīgi 16,4% un 16,1%.

Privātajās mājsaimniecībās dzīvo 1,867 miljoni personu jeb 98,6% iedzīvotāju. Vidējais iemītnieku skaits mājsaimniecībā ir 2,26. 

Ārpus privātajām mājsaimniecībām - institucionālajās mājsaimniecībās, piemēram, bērnu un veco ļaužu aprūpes iestādēs, cietumos pastāvīgi dzīvo 25 900 jeb 1,4% iedzīvotāju.

Top komentāri

Ir meli, lieli meli
I
Un Latvijas statistika
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar līdzgaitnieku meklēšanu nesteidzas(2)

Kaut arī līdz Saeimas vēlēšanām vēl ir apmēram gads, dažādas aktivitātes liecina, ka gatavošanās tām norit pilnā sparā. Partijas pakāpeniski arī pauž attieksmi pret iespējām veidot apvienības vai...

Bez ģimenes ārsta neiztikt(6)

Palīdzība veselības problēmu risināšanā, tajā skaitā nosūtīšana uz papildu izmeklējumiem vai pie citiem speciālistiem, vakcinācija, izziņas par veselības stāvokli izglītības iestādēm, darbavietā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas