Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

CVK parakstu vākšanas organizēšanai prasa piešķirt ap 915 000 eiro

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vēstulē Finanšu ministrijai un Ministru kabinetam aicinājusi steidzamības kārtā piešķirt finansējumu 914 870 eiro parakstu vākšanai par referenduma rosināšanu saistībā ar Valsts prezidenta apturētajiem likumprojektiem, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

No parakstu vākšanas nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma 627 748 eiro nepieciešams vēlēšanu komisiju locekļu, parakstu vācēju un līgumdarbinieku atalgojumam, 131 600 eiro – preču un pakalpojumu iegādei, bet 151 224 eiro veido darba devēja sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. 15 500 eiro paredzēti parakstītāju datu apkopošanai un pārbaudei.

No atalgojumam paredzētā finansējuma 85 401 eiro paredzēts izlietot 119 pašvaldību vēlēšanu komisiju atalgojumam, bet  338 847 eiro – parakstu vācēju algošanai. Savukārt preču un pakalpojumu izmaksas nepieciešamas parakstu vākšanas lapu izgatavošanai, plakātiem un informatīvajām lapām, uzziņu tālruņa nodrošināšanai, vēlēšanu komisiju apmācībai, sakaru un pasta pakalpojumiem, transporta izdevumiem, lai organizētu parakstīšanos vēlētāju atrašanās vietā vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties parakstu vākšanas vietā un vēlētajiem ieslodzījuma vietās, parakstītāju datu ievadam un pārbaudēm.

Parakstu vākšanai nepieciešamais finansējums aprēķināts, ņemot vērā 2011. gada parakstu vākšanas pieredzi. Finanšu aprēķins veidots 625 parakstu vākšanas vietām Latvijā, 44 parakstu vākšanas vietām ārvalstīs, kā arī parakstu vākšanas nodrošināšanai karavīriem un zemessargiem, kuri pilda dienesta pienākumus militārajās misijās ārvalstīs.

Republikas pilsētas domēm, novadu domēm un Ārlietu ministrijai parakstu vākšanas vietas jānosaka līdz šā gada 10. janvārim, kas nozīmē, ka parakstu vākšanai nepieciešamie izdevumi tiks precizēti, norāda CVK.

Parakstīties par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai vēlētāji varēs no 16. janvāra līdz 14. februārim. 

Atbilstoši likumam iespēja parakstīties pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās jānodrošina ne mazāk kā četras stundas dienā, arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

Ārvalstīs parakstu vākšanas vietas iekārtojamas Latvijas Republikas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos. Iespēju piedalīties parakstu vākšanā jānodrošina arī karavīriem un zemessargiem starptautisko operāciju rajonos.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā,  būs iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās tiks rīkota pēdējā parakstu vākšanas dienā, 14. februārī. Piedalīties parakstu vākšanā varēs arī vēlētāji ieslodzījuma vietās.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, nepieciešama Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība.

Pēc parakstu vākšanas beigām CVK apkopos saņemto parakstu skaitu un parakstu vākšanas rezultātu paziņos Valsts prezidentam, un publicēs izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa  no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita jeb 154 868 vēlētāju, CVK trīs dienu laikā būs jāizsludina tautas nobalsošana, kurai jānotiek ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc izsludināšanas. Satversme paredz, ka tautas nobalsošana par apturētu likumu tomēr nenotiek, ja Saeima par to vēlreiz balso un ja par tā pieņemšanu ir ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no visiem deputātiem.

Tāpat apturētie likumi tiks publicēti un stāsies spēkā, ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstīs mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju.

Kā ziņots, pēc Saeimas opozīcijas deputātu pieprasījuma Valsts prezidents Egils Levits apturējis izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtībā, kas cita starp paredzētu Rīgas domes ievēlēšanu uz vairāk nekā pieciem gadiem galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā.  

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka šī naudiņa nu patiešām tiks "nomesta zemē". Labāk būtu izārstējuši duci slimu bērnu!!! PS. Viss pārējais, ko vēlos teikt par šo gadījumu, ir ļoti emocionāli un sastāv no cenzūrai nepieņemamiem vārdiem un to savienojumiem.
Eva
E
Tā tā tautas naudiņa aiziet tukšumā
???
?
Kādu stulbāku paņēmienu, kā legāli šķiest valsts naudu nebija iespējams izdomāt? Parakstu vākšanas organizēšanai.. :-)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas