Deputāti panāca lielāku sistēmas pārredzamību un demokrātisko kontroli, kā arī uzdeva Eiropas Banku iestādei izstrādāt vadlīnijas dalībvalstu banku uzraudzītājiem.
Eirozonas valstīm dalība sistēmā būs obligāta, pārējās ES valstis tai varēs pievienoties brīvprātīgi. Vienlaikus EP deputāti strikti pieprasa tādu lēmumu pieņemšanas modeli, kas ļauj ne-eirozonas valstīm iesaistīties kā līdzvērtīgiem partneriem.
Kaut dalībvalstis jauno sistēmu principiāli atbalstīja jau aprīlī, EP un ECB bija jāvienojas par ECB kā vienotā uzrauga darbības pārredzamību un kontroles iespējām. Jaunā sistēma ievērojamu daļu uzraudzības pilnvaru no dalībvalstīm nodod ES līmenī. Tāpēc EP un dalībvalstu parlamenti pieprasīja nodrošināt atbilstošu jaunā uzrauga demokrātisko kontroli.
Saskaņā ar pieņemto un jaunajiem tiesību aktiem pievienoto EP un ECB vienošanos, Parlamentam būs pieeja nepieciešamajai informācijai, tai skaitā - "visaptveroši un skaidri [Uzraudzības padomes sanāksmju] ieraksti, ļaujot iedziļināties diskusijās, kā arī izskaidrots lēmumu saraksts". Savukārt Uzraudzības padomes vadītājam būs regulāri jāatskaitās EP.
EP kopīgi ar ES Padomi būs tiesības lemt par Uzraudzības padomes vadītāja un tā vietnieka iecelšanu un atbrīvošanu no amata. Tāpat Parlaments varēs iniciēt pārbaudes par iespējamajam problēmām uzrauga darbā. Uz EP deputātu rakstiskajiem jautājumiem uzraugam būs jāatbild nekavējoties.