Laika ziņas
Šodien
Migla

Jūlija vidū glābējsilītē atstātās meitenes māte, visticamāk, cietusi no pēcdzemdību depresijas

Jūlija vidū Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas glābējsilītē Baby box atstātās meitenes māte, visticamāk, cietusi no pēcdzemdību depresijas, tādēļ pieņēmusi lēmumu atteikties no bērna, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Viņš skaidroja, ka bērna māte cietusi no psihoemocionāliem traucējumiem jeb pēcdzemdību depresijas, kas ir zinātniski pierādīta diagnoze jaunajām mātēm pēcdzemdību laikā. Tā kā iespējamā bērna māte ir sazinājusies ar Rīgas bāriņtiesu, mediķi un sociālie darbinieki šādās situācijās, veicot DNS analīzes, izvērtē iespēju bērnu atdot atpakaļ mātei, atzīmēja Krasnogolovs.

Rīgas bāriņtiesas direktors pastāstīja, ka bērna māte nav no Rīgas, taču precīzu sievietes dzīves un atrašanās vietu neizpauda. Viņš atzīmēja, ka šobrīd reģionālie speciālisti vērtē to, vai sieviete būs spējīga parūpēties par bērnu gadījumā, ja DNS analīzes sniegs apstiprinājumu, ka viņa ir bioloģiskā bērna māte.

Krasnogolovs atklāja, ka bērnam nav konstatētas veselības problēmas un bērna veselības stāvoklis ir labs. Meiteni aprūpē bērnu aprūpes iestādes darbinieki, atzīmēja Krasnogolovs.

Jau tika ziņots, ka jūlija vidū Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstātajai meitenei adoptētāji šobrīd netiek meklēti, jo atsaukusies iespējamā bērna māte, kurai izklāstīts tālākais process, kas jādara, lai bērnu atgūtu.

Jau ziņots, ka 13.jūlijā Bērnu slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē Baby box bija atstāta aptuveni četras dienas veca meitenīte.

Šis bija 25.mazulis, kas ir ielikts Bērnu slimnīcas glābējsilītē kopš tās izveidošanas 2009.gadā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas