Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Kariņš: Līdzekļu trūkuma dēļ valdības rīcības plāns ar laiku var tikt precizēts

Līdzekļu trūkuma dēļ valdības rīcības plāns ar laiku var tikt precizēts, otrdien valdības un sociālo partneru veidojošajā nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš informēja, ka kopumā valdības rīcības plāna izpildei četru gadu laikā nepieciešams miljards eiro, bet šāda finansējuma patlaban neesot. Līdz ar to valdības rīcības plāns ar laiku tiks precizēts. Premjers arī atzina, ka valdība domās, kādā secībā rīcības plānā iekļautie pasākumi tiks īstenoti.

Pēc Kariņa teiktā, valdības rīcības plānā ir septiņas prioritātes. Pirmkārt, finanšu sistēmas sakārtošana, kas saistīta ar starptautisko organizāciju ieteikumiem Latvijai finanšu noziegumu apkarošanas jomā. "Mēs neieviesīsim tikai rekomendācijas, bet iesim tālāk un izveidosim vienu no labākajām finanšu sistēmām Eiropā," uzsvēra premjers.

Otrkārt, ar valdības rīcības plānu paredzēts stiprināt taisnīgumu un tiesiskumu. "Intervijās starptautiskajiem medijiem uzsveru, ka es gribētu piesaistīt Latvijā vairāk privāto investīciju, kas veicinātu nodarbinātību, eksportu un vairāk naudas sociālajā budžetā, tomēr investoriem ir svarīga sakārtota vide," piebilda Kariņš.

Treškārt, valdības rīcības plāna prioritārs uzdevums ir veikt izglītības sistēmas reformu, uzlabojot skolu tīklu un nodrošinot pieejamību. Ceturtkārt, tiks veiktas reformas veselības aprūpes sistēmā, efektivizējot medicīnas iestāžu tīklu un nodrošinot pieejamību.

Piektkārt, valdība ir apņēmības pilna likvidēt obligātā iepirkuma komponenti. Sestkārt, tiks īstenota administratīvi teritoriālā reforma, lai iedzīvotājiem nodrošinātu efektīvāku piekļuvi pakalpojumiem. Septītkārt, tiks veicināta demogrāfija, ar to saprotot ne tikai dzimstību, bet arī tik veicināta remigrācija, mazināta emigrācija un tiks domāts par viedo imigrāciju darbaspēka trūkuma problēmu risināšanai.

Par valdības rīcības plāna izpildi atbildīgās iestādes Pārresoru koordinācijas centra direktors Pēteris Vilks informēja, ka valdības rīcības plāna izstrādes process bija sarežģīts, ņemot vērā fiskāli ietilpīgas vēlmes.

Vilks piebilda, ka visi fiskāli ietilpīgie pasākumi būs īstenojami, ņemot vērā koalīcijas partiju noslēgto fiskālās disciplīnas līgumu, kas nozīmē, ka virkne rīcības plānā ietverto pasākumu būs jāskata budžeta izstrādes procesā.

Tāpat Vilks minēja, ka viens no būtiskākajiem valdības rīcības plānā minētajiem pasākumiem ir jaunu nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde, paralēli skatot iespējas mainīt minimālo algu.

Top komentāri

.
.
No PSRS laiku kolhoza kopsapulces protokola- "Šodien sapulces darba kārtībā divi jautājumi. Pirmais- šķūņa būvēšana. Otrais- komunisma celtniecība. Sakarā ar to, ka šķūņa celtniecībai sagādātie dēļi ir nozagti, uzreiz pārejam pie darba kārtības otrā punkta." Nu nav nekā jauna šajā pasaulē....
Saulcerīte Jautrīte
S
No kārtējā bezjēdzīga Kariņa pentera saprotams kļuva viens. Šis brīnums un viņa, piedodiet par rupjiem vārdiem, valdība, nodarbojas ar plānu izstrādi zinot, ka tiem nav naudas?! Tas ir stilīgi! Paziņot lepni - mums ir plāns! Un pēc tam piebilst - bet nav naudas! Urrrā! Priekškars. Mums oficiāli pie varas atrodas plānā galdiņa urbēju brigāde, tā pareizi saprast kinoteātra Pionieris prihvatizācijas goda leģiona kavaliera teikto?
režisors Hermanis
r
Kariņš un viņa banda man atgādina scēnas un personāžus no komēdijām par amerikāņu lumpeņu pseidokristīgajām sektām. Pravietis Kariņš uz skatuves - Brāļi un māsas, šonakt pie manis atnāca tas kungs un deva man Plānu! Jā, Mazzzafakka, uzspēlētā ekstāzē bļauj pravieša Kariņa troļļi, visādi neslāvi, Pravietim ir Plāns! Vai tas nav brīnums? Bet brāļi un māsas, turpina pravietis Kariņš, nelabais mēģina traucēt tā kunga gribu un mums nav naudas! Jā! bļauj troļļi, pravietis saka - Mums nav naudas, faking šit! Bet priecājieties mani brāļi un māsas! Šonakt pie manis atkal atnāks kungs un dāvās man daudzus jaunus plānus! Un atkal troļļu koris. Ouvvvv maīīī gāžžž! Viņš dāvās pravietim jaunus plānus!!!!! Vai tas nav brīnums?! Un tagad palaidīsim uz riņķi kolekti lai katrs no jums ziedo pēdējo tā Kunga plāniem! Sajūsmas brēcieni. Priekškars.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas