Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +10 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Labdarības koncertā Vienoti par iespēju! onkoloģijas pacientiem saziedoti 103 609 eiro

Otrdien, 7. maija vakarā, Arēnā Rīga emocionālā gaisotnē jau otro reizi norisinājās labdarības koncerts smagi slimu cilvēku atbalstam – Vienoti par iespēju!. Koncerta laikā tika saziedoti 103 609,77 eiro, kas palīdzēs nodrošināt finansiālu atbalstu 12 onkoloģijas slimniekiem.

“Latvijas mūziķi sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv un Latvijas Televīziju organizēja labdarības koncertu, kurā tika vākti līdzekļi 12 cilvēkiem, kuri šobrīd cenšas uzvarēt vēzi.

Koncertā klausītājus priecēja Latvijā vissirsnīgākie mūziķi Intars Busulis, DaGamba, The Sound Poets, Skyforger, Triana Park, Dzelzs Vilks, Aija Andrejeva, Otra Puse, Pienvedēja Piedzīvojumi, Ansis, Tautumeitas, Ralfs Eilands, Double Faced Eels, Edavārdi, Latgalīšu Reps, Fēlikss Ķiģelis, Laika Suns, Kristīne Prauliņa, Very Cool People, Viņa, Putnu Balle, Kristīne Pāže, Laime Pilnīga, Miks Dukurs, Indygo, Atis Ieviņš, The Rolltones, Antra Stafecka, Jauno Jāņu Orķestris un Goran Gora.

Arī šogad mūziķi kāpa uz skatuves, lai palīdzētu ar vēzi skartajiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamā ārstēšana vai zāles netiek apmaksātas no valsts budžeta. Lai arī ar šo gadu finansējums onkoloģisko pacientu ārstniecībai un medikamentu apmaksai ir audzis, joprojām ir diagnozes, kurām valsts medikamentus nekompensē. Visa vakara gaitā klausītājiem bija iespēja dzirdēt onkoloģijas pacientu dzīvesstāstus, ko lasīja aktieri Līga Zeļģe, Mārtiņš Meiers un Lauris Dzelzītis. Klausītājus emocionāli aizkustināja piemiņas brīdis Valteram Frīdenbergam.

Saziedotie līdzekļi 103 609,77 eiro apmērā ir pierādījums, ka Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi glābt līdzcilvēkus. Tuvākajās dienās jau pirmajiem cilvēkiem, kuri cīnās ar vēzi, tiks palīdzēts, apmaksājot nepieciešamos medikamentus. Ja nebūtu labdarības koncerta, šie cilvēki medikamentus iegādāties nespētu.

“Es kāpju uz Vienoti par iespēju! skatuves, jo vēlos mudināt cilvēkus regulāri doties pie ārsta un veikt veselības pārbaudes. Ir labi iegūt ārsta apstiprinājumu, ka viss ir kārtībā, bet, ja tomēr tā nav, tad vēl svarīgāk ir slimību konstatēt laicīgi, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanos”, stāsta mūziķis Ralfs Eilands.

Flame and the Rolltones solists Atis Zviedris norāda: “Ir lietas, kurām nevajag impulsus - tās ir vienkārši jādara, ja to nedara deputāti un politiķi, tad to dara mūziķi, skolotāji un ārsti paši.”

“Būt šeit ir liels gods, jo koncerts Vienoti par iespēju! ir ļoti krāšņs savā būtībā un ar ļoti labu mērķi. Mūsu dzīvē ir bijusi saskarsme ar onkoloģijas slimību ģimenē un ļoti vēlamies, lai nevienam nekad nebūtu ar to jāsaskaras tuvinieku vidū. Mēs esam lepni, ka varam palīdzēt cilvēkiem, kuri ir nonākuši neapskaužamajā situācijā ar diagnozi vēzis. Uzskatām, ka katra pienākums ir palīdzēt un ja tieši mūsu mūzikas dēļ ir atnākuši kaut pieci cilvēki, esam pateicīgi,” piebilst mūziķi no mūzikas grupas Double Faced Eels.

 “Sirsnīgs paldies Latvijas sabiedrībai par iespējas un cerības sniegšanu onkoloģijas pacientiem un viņu ģimenēm”, pateicību pauž Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Onkoloģijas pacientus atbalstīt varēs arī turpmāk portālā Ziedot.lv un zvanot uz ziedojuma tālruni 90067003 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Top komentāri

.
.
Onkoloģijas pacientu ārstēšana ir jāapmaksā valstij, nevis labdarībai! Monumentāliem karogiem naudas pietiek,dažādu apšaubāmu kinoprojektu apmaksai arī, jaunam Literatūras un mūzikas muzejam arī ir nauda utt, bet onkoloģijas slimnieku ārstēšanai nav. Valsts galvenā vērtība ir nodokļi, nodevas un naudas sodi, un tāpēc onkoloģijas slimnieki kā nederīgs bioloģiskais materiāls tiek norakstīts valsts līmenī. Valsts ir amorāla.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas