Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Latvija iesaistīsies Pasaules Bankas Dzimumu līdztiesības trasta fondā

Latvija iesaistīsies Pasaules Bankas (PB) Dzimumu līdztiesības trasta fondā, tam piešķirot 39 986 eiro, otrdien nolēma Ministru kabinets.

Ministri uzklausīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par dalību PB daudzpusējā trasta fondā dzimumu līdztiesības veicināšanai.

FM skaidroja, ka PB "Dzimumu stratēģija 2016.-2023.gadam" paredz risināt dzimumu nevienlīdzību attiecībā uz sieviešu dalību darba tirgū un piekļuvi ražošanas līdzekļiem. Savukārt PB Dzimumu līdztiesības trasta fonds nodrošina izpēti, uz kuras pamata tiek finansētas PB programmas un projekti.

Dzimumu līdztiesības trasta fonds tika dibināts 2012.gadā un pašlaik tajā ir 13 attīstības partneri - Austrālija, Kanāda, Dānija, Somija, Vācija, Islande, Nīderlande, Norvēģija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Apvienotā Karaliste, ASV - ar kopēju ieguldījumu 72 miljonu ASV dolāru apmērā kopš fonda dibināšanas brīža.

FM norādīja, ka Latvijas dalība Dzimumu līdztiesības trasta fondā veicinās inovatīvu risinājumu īstenošanu dzimumu līdztiesības jomā ar privātā sektora iesaisti, veicot pētījumus un pārbaudot metodes, kas palīdzēs izprast galvenos trūkumus dzimumu līdztiesības jomā un virzīs tās uz efektīvākas politikas veidošanu.

"Latvijas dalība Dzimumu līdztiesības trasta fondā sniegs pieeju informācijai par fonda finansētiem projektiem, kur nepieciešams uzlabot sieviešu iespējas iegūt īpašumtiesības un kvalitatīvu darbu, tādējādi radot iespēju dalīties ar šo informāciju ar Latvijas uzņēmējiem, kas varētu būt ieinteresēti dalībai šo projektu īstenošanā. Tā kā Dzimumu līdztiesības trasta fondā piedalās visas Ziemeļvalstis, tad Latvijas kā pirmās Baltijas valsts ieguldījums fondā nostiprinās Ziemeļu un Baltijas valstu ciešo dalību sadarbības attīstības jomā," norādīja FM.

Tā kā Dzimumu līdztiesības trasta fonds finansē projektus vismazāk attīstītajās valstīs, Latvijas dalība šajā fondā nodrošinās saistību izpildi daļēji novirzīt attīstības sadarbības palīdzību šīm valstīm.

Latvijai fondā iemaksās 39 986 eiro. FM skaidroja, ka minētā summa izveidojusies valūtas svārstību rezultātā, līdz ar to plānotais ieguldījums fondā ir fiskāli neitrāls.

Top komentāri

Atkal
A
juusu nodoklji aizies marksistu vaginaam un tranpropagandai.
Trollis JT
T
Man arī patīk skatīties, kā sievete nes ķieģeļus... .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas