Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvija sniegs humāno palīdzību Albānijai

Otrdien, Ministru kabinets (MK) nolēma atbalstīt humānās palīdzības sniegšanu Albānijas Republikai zemestrīces un plūdu seku novēršanai.

Iekšlietu ministrijai (IeM) sadarbībā ar Aizsardzības ministriju (AM) uzdots sagatavot humānās palīdzības sūtījumu no valsts materiālo rezervju resursiem un AM resursiem. Humānās palīdzības resursu daudzumus precizēt pēc piedāvājuma saskaņošanas ar Albānijas Aizsardzības ministrijas Civilo ārkārtas situāciju ģenerāldirektorātu.

Balstoties uz Albānijas humānās palīdzības pieprasījumu un lūgumā iesniegto sarakstu katastrofas reaģēšanas un seku likvidēšanas nodrošināšanai, IeM sagatavoja resursu sarakstu no valsts materiālajām rezervēm, kuras var sniegt katastrofas skartajai valstij, piemēram, sauso pārtiku, segas, guļammaisus, darba cimdus, dažādas jaudas ģeneratorus, apgaismošanas komplektus, glābšanas darbu ķiveres, respiratorus un aizsargbrilles.

Valsts ugunsdzēsības  un glābšanas dienestam (VUGD) uzdota humānās palīdzības sūtījuma nogādāšana Albānijā, izmantojot Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma izveidoto transporta atbalstu.

Savukārt IeM uzdots apkopot informāciju par humānās palīdzības sniegšanā izlietoto valsts materiālo rezervju atjaunošanai nepieciešamajiem un ar humānās palīdzības transportēšanu saistītajiem izdevumiem, un iesniegt MK rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

''Mums ir jābūt pateicīgiem par Albānijas sniegto atbalstu Latvijas drošības stiprināšanā, nosūtot uz mūsu zemi savus karavīrus. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvaros, albāņu karavīri ikdienā dienesta pienākumus pilda plecu pie pleca ar Latvijas karavīriem. Tieši tādēļ humānās palīdzības sniegšana Albānijai ir Latvijas pienākums,'' uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. ''Sabiedrotie ir vienoti un atbalsta viens otru visdažādākajās situācijās, tādēļ pateicos Latvijas valdībai par iespēju sniegt humāno palīdzību Albānijai.''

Jau ziņots, ka 21.septembrī Albāniju skāra 5.8 magnitūdu stipra zemestrīce, kam sekoja daudzi zemestrīces pēcgrūdieni. Zemestrīces sekas ir ietekmējušas 7 reģionus no valsts 12 reģioniem. Savukārt 23.septembrī Albāniju skara intensīvas lietavas, kas izraisīja plūdus dažās pilsētās un reģionos.

Top komentāri

.
.
It kā jau cēli un humāni, bet kāpēc valdība nerada iespēju sniegt palīdzību saimniecībai, ko šovasar pilnībā nopostīja virpuļviesulis. Vien iesaka apdrošināties, bet nezina, ka pret šādām dabas katastrofām apdrošināšanas sabiedrības neapdrošina. Palīdz līdzcilvēki ar ziedojumiem. Tāpat kā ar ukraiņu zaldātiem, ko katru gadu rehabilitē Vaivaros par valsts naudu, kamēr cilvēki ziedo slimu bērnu, avārijās cietušu cilvēku rehabilitācijai, jo viņiem vai nu bezmaksas rehabilitācija vispār nepienākas vai rindas ir gadu garumā. Tāda liekulība. Lāpām pasauli, kaut pašiem cauras, nošļukušas kedas.
trusis nejaukais
t
kaadam nevajag 2 komplektus ar aizmugureejaam lampaam no Yaris?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas