Monēta ir Latvijas Bankas atgādinājums par vienu no svarīgākajiem projektiem senā kultūras mantojuma saglabāšanā - Lestenes baznīcas un Nikolausa Sēfrensa kokgriezumu atjaunošana.
Monētas aversā redzams akanta lapu vijums no Lestenes baznīcas altāra. Savukārt monētas reversā attēlots eņģelis no Lestenes baznīcas altāra, informē centrālā banka.
Kurzemes barokam veltītās monētas grafisko dizainu veidojis Laimonis Šēnbergs, bet ģipša modeli - Ligita Franckeviča.
Monētu no 10.decembra varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājas filiālē, kā arī tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās - bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs - 51,65 eiro.
Monēta Kurzemes baroks ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā, tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Monētas maksimālā tirāža - 10 000 eksemplāru.
Baroka laikmets Latvijai atstājis īpaši bagātu kultūras mantojumu. 17. un 18.gadsimtā celtās Kurzemes baznīcas pieder pie vērtīgākā, kas tapis Latvijas teritorijā vēsturisko stilu periodā. Pats lielākais Kurzemes baroka ansamblis (1704-1709) savulaik atradās Lestenes baznīcā. Vienā stilā darinātais altāris, kancele, biktssols, baznīcēnu soli un ērģeļu prospekts bija Sēfrensa darbnīcas pēdējais darbs.
Baznīca 1945.gada februārī cieta padomju artilērijas apšaudēs. 1961.gadā darbību pārtrauca Lestenes evaņģēliski luteriskā draudze, bet 1964.gadā izdemolētās iekārtas paliekas tika aizvestas uz Tukuma muzeju, savukārt Lestenes baznīcā 1967.gadā ierīkoja graudu kalti. Kopš 1982.gada Lestenes baznīcas iekārtas fragmenti daļēji restaurētā veidā bija apskatāmi Rundāles pils muzejā. Tagad sākta baznīcas ēkas atjaunošana un kokgriezumu iekārtas restaurācija, lai to pakāpeniski nogādātu atpakaļ Lestenē.
Lestenes baznīcas un Sēfrensa kokgriezumu atjaunošana uzskatāma par vienu no svarīgākajiem projektiem senā Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā. Šī izdevuma paveikšanā nepieciešama arī iedzīvotāju līdzdalība. Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis aicina visu Latvijas sabiedrību nākt talkā šajā unikālajā un Latvijas kultūrvēstures saglabāšanai nozīmīgajā projektā, atbalstot Kurzemes baroka kokgriezumu atjaunošanu.