Informācijas par to, ka viens no apsūdzētajiem būtu prasījis patvērumu Kanādai, nav ne Ārlietu ministrijai, ne prokuratūrai, ne Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP). To aģentūra BNS noskaidroja šajās iestādēs.
PMLP preses pārstāvis Andrejs Rjabcevs atzina, ka Latvija citām valstīm nepaziņo, kas Latvijā no viņu pilsoņiem prasījis patvērumu un vai Latvija to ir piešķīrusi.
Pērn Latvijā 335 ārzemnieki prasījuši patvērumu un no tiem 27 patvērumu ir ieguvuši.
Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošu neoficiālu informāciju, šonedēļ vēstīja, ka viens no apsūdzētajiem ar visu ģimeni pārcēlies uz Kanādu. Tur viņš, izklāstot visus lietas apstākļus, esot lūdzis politisko patvērumu. Pagaidām bez konkrēta slēdziena, vai viņam šādu statusu piešķirs, viņš valstī uzņemts, informēja televīzija.
Jau ziņots, ka Vecrīgas grautiņu krimināllietā kopumā apsūdzēti 68 vīrieši. Lieta ir sadalīta trijos atsevišķos procesos. Pirmo procesu, kurā apsūdzēti 23 vīrieši, ir sākusi skatīt Rīgas apgabaltiesa. Pārējie procesi izskatīšanu vēl gaida.
2009.gada 13.janvāra vēlā pēcpusdienā Doma laukumā noritēja opozīcijas partijas Sabiedrība citai politikai pieteikta protesta akcija, kurā dalību bija pieteikušas vairāk nekā 20 sabiedriskās organizācijas un partijas, kopumā pulcējot aptuveni 10 tūkstošus iedzīvotāju.
Lai arī mītiņš noritēja bez lieliem starpgadījumiem un incidentiem, pēc tā beigām apmēram tūkstotis demonstrantu devās uz Saeimas namu, kur daudzi izsita parlamenta ēkai stiklus, demolēja likumsargu automašīnas un apmētāja kārtības sargus ar dažādiem priekšmetiem, tostarp bruģi, pudelēm un citām drazām. Cieta policijas transports, kā arī vairākas ēkas un veikali Vecrīgā. Traumas guva gan policisti un karavīri, gan grautiņa dalībnieki.