Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latviju kritizē par fragmentētu pieeju cilvēku ar invaliditāti problēmu risināšanā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
???
?
Īsti nav skaidrs, kas rakstā domāts ar Elīnas Celmiņas vārdiem, ka 5-7 gadu laikā augusi izpratne. No nodokļiem tiek apmaksāts viņas un citu ierēdņu darbs. Un tā vietā, lai panāktu reālus uzlabojumus, "ir augusi izpratne"? Ko īsti šī izpratne dod cilvēkiem ar invaliditāti, ja tai neseko reāli uzlabojumi. Vai Elīna Celmiņa un citi ierēdņi pusdienās bērniem dod "Izpratni"? Vai norēķinās par īri ar "izpratni"? Kāpēc tad visi iedomājas, ka ar "izpratni" var dzīvot cilvēki ar invaliditāti?
Vineta
V
Interesanti vai eiropa zin, ka Latvijā invalīdi nemaz netiek no mājām ārā?
arī invalīds
a
Neesmu ratiņkrēslā, bet II gr. invalīds ar kruķiem, ja vajag, saņemos, eju, kārtoju kādas savas lietas, bet nav tā ka varētu katru dienu iet ārā, strādāt, pēc braucieniem vajag kādu dienu atgūties, atpūsties. Tāpēc nesaprotu arī Anču, kura būdama ratiņkrēslā, tātad ar smagu invaliditāti, posās uz EP, kur būtu jāstrādā intensīvā režīmā.
Amadejs
A
Arī mana attieksme ir fragmentēta.Uzskatu ka sociālais budžets ir par lielu-tam tiek tērēts par daudz naudas.Valsts nav abstrakta lieta- tie esam visi mēs ka to budžetu veido.Valstij būtu jāpalīdz cilvēkam pirmajā brīdī- rehabilitēties, apgūt iemaņas un prasmes lai cilvēks varētu pelnīt pats un iespējami pilnvērtīgi dzīvot.Un cik mums nav tādu kas paaudžu paaudzēs skaitās maznodrošināts- jautājums kāpēc un kā problēmu risināt pašā saknē.
zināmā mērā jāpiekrīt
z
Lielākajā daļā ar invalididtātes pabalstiem ir tāpat kā ar pensijām: vai nu tu strādā un saņem algu, tātad neesi ne pensionārs, ne invalīds, vai arī esi invalīds (tātad nespēj vispār strādāt) un saņem invaliditātes pabalstus. Abus saņemt nevar. Arī, piemēram, ES ierēdniecībā cilvēks nevar būt reizē ierēdnis un reizē invalīds ar pabalstu. Tajā pašā forumā, kur Anča ir izpaudusies, vairumam ES valstu delegātu vispār nebūtu saprotamas debates par invalīdu nodarbināšanu, jo invalīds ir tikai tāds, kas nespēj strādāt. Cilvēks, kuram ir kustību vai kādi citi traucējumi, bet kurš spēj un var strādāt, ir vienkārši strādājošais ar īpašām vajadzībām, viņam varbūt ir pielāgota darba vide, bet valsts nekādus pabalstus nemaksā, jo alga vairumā valstu ar pabalstiem un pensijām nav savienojama. Viens otru izslēdz.
 • 9
 • 2
interesanti
i
Labi būtu, ja laicīgi parūpētos (rehabilitācijas, kas nav lēta) par jaunākiem un vidēja vecuma strādājošiem cilvēkiem, kuri guvuši traumas, kuriem sākas muguras sāpju problēmas, kamēr vēl viņi nav kļuvuši par invalīdiem. Kā redzam, valsts likvidē pat SIVA (esot dārgs īpašums), kas vēl pagaidām sniedz rehabilitācijas, izglītošanas pakalpojumus.
rūgtā patiesība
r
nevajag jau būt nekādam invalīdam. Atliek salauzt kāju vai vienkārši būt ļoti vecam ar vecuma izraisītām kaulu deformācijām, par kurām invaliditāti neviens nedod, bet mūsdienīga ārstēšana arī nav pieejama, lai tu nevarētu pārvietoties ar vilcienu, normāli tikt ārā no mājas, netikt iekšā kurā katrā tramvajā, netikt pāri ielām ar pazemes tuneļiem vai šausmīgi īsu zaļo signālu gājējiem.
Labspadoms
L
Es vēlos padalīties ar savu pieredzi... un aicinu visus arhitektus kaut reizi mūžā pabraukties kaut 50 metrus ar ratiņkrēslu. (Tiem, kas salasījušies ezotēriku un domā, ka piesauks sev nelaimi saku - tikai mieru, es aizlūgšu par jums!) Ja arhitektu izglītības iestādēs kā obligātu mācību elementu ieviestu 1 stundu braucienu ar ratiņkrēslu... esiet droši, četras piektdaļas no invalīdu problēmām atrisinātos nemanāmi!
rūgtā patiesība
r
Cilvēki maldīgi domā, ka invalīdi ir tikai personas ratiņkrēslā. patiesībā tāda ir mazākā daļa invalīdu. Liela daļa ir neredzīgi/vājredzīgie, nedzirdīgie/vājdzirdīgie, smagas garīgās atpalicības, iedzimtas ģenētiskas kaites (Dauna sindroms utt.).
 • 8
 • 0
Terminoloģijaiirnozīme
T
Tak nesatraucieties par to "fragmentāciju"! Cilvēkam vienkārši gribējās smalki izteikties. Jo cilvēks parasti baidās, ka viņu nesadzirdēs. termini? Vai katrs piektais svešvārds netiek locīts ne pēc nozīmes?
Nejēga
N
Saproti nu, kas domāts ar FRAGMENTĒTU pieeju, ja FRAGMENTS ir atlūza!
liepājnieks
l
Bet,Liepājā ir tāds Didzis Jēriņš...Kurš vienkārši ņirgājas par invalīdiem ! Liepājā ,glābšanas stacijā ...nomainīa tualeti invalīdiem ... kurā invalīds nemaz nevar tikt iekšā ! Liepājas jaunais mērs Vilnītis ..samīlējies vai tajā Jēriņā ,ka nespēj viņu padzīt ...pensijā !...
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
Nesaprotu arī >kāpēc tiek turēts cilvēks kurš negrib strādāt !
 • 5
 • 1
M.
M
Es gan nestādos priekšā, kāda vēl savādāka pieeja kā fragmentēta iespējama attiecībā pret fragmentētu grupu. Personas ar invaliditāti būtībā vieno invaliditātes fakts. Vajadzības dažādiem cilvēkiem izteikti atšķiras. Vienīgais, ko var piedāvāt vienoti, būtībā ir finansiāls pabalsts. Jebkāda mērķēta palīdzība spēj risināt problēmas tikai mazai šo cilvēku daļai. Tad kā vēl savādāk risināt, ja ne fragmentēti?
Dens
D
Vispār jau Latvijā diskriminē arī daudzu citu grupu pārstāvjus, kā pensionārus, cilvēkus ar īpašām vajadzībām, nacionālās minoritātes u.t.t. Tas,, ka katra ministrija iedomājas būt maza kņaziste un starp tām ir slikta komunikācija, esmu pats pārliecinājies. Ja ir kāds problemātisks jautājums, to futbolē no vienas ministrijas uz otru
Gudrais
G
Latvijā dzīvajiem barikāžu vīriem dalīja jaunās apliecības... itkā tiek solīta pat kautkāda palīdzība un atbalsts...tikai uz papīra... un ne Liepājā !
 • 2
 • 2
Eva
E
Vēl aizmirsi pieminēt bēgļus, viņi parasti šeit negrib uzturēties, jo saskaras ar ierēdņu neieinteresētību
 • 4
 • 5
Enģeļa Viesis
E
Latvijā ......arī puslīdz veselos, varošos darīt savā jomā neviens par neko netur.Cilvēka būtības, unikalitātes novērtējums austrumu blokā ir zems. Tā ka pie varas (resursus sagrābuši) ir komunistu mazbērni, tad par to nav jābrīnās
latviete
l
Katram cilvekam ir sava vieta dzive,ka ari savi pienakumi,atbildiba un t.tTo,ko var un drikst vesels cilveks,to nevar slims.Lai invalidi sava pasaule dzivo.Kapec vini tadi ir piedzimusi...tas ir smags jautajums,kapec vinu vecakiem tadi kropli geni ,vajag aizdomaties.Mes veselie,nesanemam ne pensijas,ne pabalstus,mums ir jaruka ari par viniem.Mes pelnam viniem pieskirtas pensijas.Kas vainigs....daba.Ir invalidi,kas necikst nes ,augstu paceltu galvu, samierinas un izdzivo.Ja,smagi,gruti,bet visiem vienads liktens nav.Katram ir savs.Invalidus aprupe aprupetaji,viniem tiek sniegtas zales par brivu.To,ka nevar izbraukt uz ielas,cinaties pasvaldiba.Uzdodas jautajums ...kapec tik smagus invalidus dzemdet atlauj.,lai vini un blakusesosie ,visu muzu mocitos.Ja,skarbi,.bet tukstosiem cilveku nesaprast.......kapec?????Pie musdienu tehnologijam,tas ir arprats!
latvietis
l
Latvijā ...pašvaldības prasti uzdirš invalīdiem....arī Lepājā !
 • 4
 • 3
dieva sunītis
d
Eugēnikas piekritēja, Hitlera un ko sabiedrotā jūs esat. Vienkārši pretīgi ko tik cinisku lasīt 21. gadsimtā.
 • 4
 • 10
nebūs
n
Nepiekrītu. Mūsu valsts ir tik bagāta (nabaga), cik ir. Ja skolotājiem maksā trīsreiz mazāk nekā minimālā alga daudzās ES dalībvalstīs, tad invalīdiem nebūs ne Vācijas, ne Anglijas līmenis. Mums ir milzīgs procents invalīdu, kuri saņem dažāda apjoma invaliditātes pensijas. Jā, varbūt visiem ar to nepietiek, bet valsts invaliditātes pensijās tērē ļoti daudz. Tas protams, ir jānopelna visiem kopā.
viedajam
v
Nē, neesmu slims. Pārāk daudz braukāju starppilsētu autobusos - vismaz ceturtajai daļai ogot un uz tirgu braucējiem ir invaliditātes apliecības. Pat amatpersonu deklarācijās vīriem kā ozoliem rakstīts, ka saņem pensiju (varbūt arī izdienas), bet situācija ir netaisnīga. Arī Jūsu pieminētais gadījums par netaisnību liecina. Tikai man, piemēram, ir 38 gadu darba stāžs, un visu laiku godīgi maksāti nodokļi. Līdz vecuma pensijai vēl 9 gadi.
 • 2
 • 0
Viedais
V
Tu esi slims? Piemērs: Cilvēks 15 gadus rāvās, kamēr norāvās! Alga pietiekoši laba, viss oficiāli, samaksājis nodokļos tik, cik līdz pensijai pietiktu, vairs nevar pastrādāt, un pietiekoši nopietni nevar, nevis kaut kā aiz matiem pievilkts, invaliditāti aprēķināja tuvu minimālajai algai! P.S. invaliditāte daļēja ārstu nekompetence!
 • 0
 • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skolu direktori jūtas kā ienaidnieki(10)

Iespēja nodrošināt jaunā mācību satura (tas šogad ienāk 1., 4., 7. un 10. klasē) kvalitāti attālināto mācību procesā ir apgrūtināta, satraukumu pauž daudzi skolu direktori. Saeimas Izglītības, kultūr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas