Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Levita rosinātā diskusijā mudina izskaust vārdu "cittautieši"

Rīgas pilī vakar notika Valsts prezidenta Egila Levita ierosinātā pirmā "solidaritātes sarunu" cikla domnīca Latviešu nācija un saliedēta Latvijas valsts, kurā cita starpā izskanējis aicinājums iedzīvināt terminu "līdztautieši", izskaužot vārdu "cittautieši".

Kā informēja Valsts prezidenta kanceleja, Levits solidaritāti izvirzījis par vienu no savas prezidentūras prioritātēm, tāpēc aizsākts "solidaritātes sarunu" cikls, lai izvērstu Satversmes ievadā nostiprinātā solidaritātes principa saturu un veidotu plašāku izpratni par tā tvērumu, kā arī nospraustu virzienus tā iedzīvināšanai likumdošanā, rīcībpolitikas veidošanā un sabiedrībā.

Pirmajā sarunā piedalījušies 60 dažādu paaudžu sabiedrības pārstāvji - pētnieki, interešu grupu pārstāvji, politikas veidotāji, žurnālisti, pedagogi, mūziķi, karavīri, skolēni un studenti, biedrību un NVO pārstāvji. Sarunas dalībnieki diskutējuši par to, kā veicināt latvisko identitāti un piederību Latvijas valstij un Eiropas kultūrtelpai, kā sekmēt jauniešu pilsonisko kultūru un patriotismu, kā stiprināt iedzīvotājos vēsturisko atmiņu.

Savukārt ar skolēniem īpaši tikuši pārrunāti dažādi solidaritātes un demokrātijas jautājumi, lai veicinātu viņu izpratni un kritisko domāšanu, kā arī rosinātu viņos pārdomas par solidaritāti kā vērtību ikdienas gaitās un ceļā uz stipru un saliedētu Latvijas nāciju.

Pēc prezidenta pārstāvju sniegtās informācijas, no dalībniekiem izskanējušas dažādas ierosmes, kā Latvijai kļūt par modernu, ilgtspējīgu Ziemeļeiropas valsti, kurā iedzīvotāji jūtas tai piederīgi, piemēram, rosināts svinēt demokrātijas svētkus, daudz vairāk un plašākā mērogā lepoties ar mūsu sasniegumiem un panākumiem, runāt starptautiskā mērogā par mūsu kultūrvēsturisko mantojumu, stāstīt par vēstures notikumiem caur popkultūras prizmu, daudz biežāk veidot dialogus un sarunu ciklus ar sabiedrību arī reģionos, tādējādi veicinot iedzīvotāju iesaistīšanos lēmumpieņemšanā un sabiedriski nozīmīgu jautājumu risināšanā.

"Solidaritātes sarunu" cikls ietveršot arī citus solidaritātes aspektus - sociālās nevienlīdzības mazināšanu, solidaritāti ar dabu, paaudžu solidaritāti un iekļaujošu sabiedrību, un tiks turpināts 2020.gadā.

Top komentāri

eirotalmuds
e
Nosauksim vilku par līdzaitu, varbūt viņš metīs tikumu...
( ͡• ͜ʖ ͡• )
(
Abižojas vienīgi "urlas", ne cittautieši , vai pat līdztautieši.
krievs LV
k
Izskaust vajag nevis vārdus, bet gan padomju okupācijas sekas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atlaišanas pie 1500 var neapstāties(42)

Valsts a/s Latvijas dzelzceļš (LDz) finanšu taupības starta šāviens, kas paredz šogad atlaist 1500 darbinieku, var nebūt pēdējais skarbais lēmums. Pirmajā kolektīvās atlaišanas posmā darbu zaudēs gal...

Pedagogus māc šaubas(9)

Jaunā pieeja pedagogu apmācībā veicinās jaunu, zinošu pedagogu ienākšanu Latvijas izglītības darba tirgū, pārliecināta ir izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), valdību otrdien a...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas