Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -3 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Noteiktām prasībām uzņemšanai vidusskolās varētu būt negatīvas sekas

No nākamā mācību gada Daugavpils pašvaldības vidusskolās varēs uzņemt tikai tos skolēnus, kuriem 9. klases valsts pārbaudes darbu vērtējums nebūs zemāks par 5 ballēm. Medijos izskanējusī informācija liecina, ka plānotās izmaiņas ir balstītas uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem 2020./2021. mācību gadam un jau pēc gada šāda uzņemšanas kārtība vidusskolās tiks ieviesta visās Latvijas vispārizglītojošās iestādēs. Taču Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Inta Bērziņa Dienai uzsvēra, ka Daugavpils pašvaldības iniciatīvai nav nekāda sakara ar plānotajām izmaiņām MK noteikumos.

Top komentāri

mg
m
Jāpiebilst, ka tad, ja cilvēks nav dabūjis 5 pamatskolā, viņš faktiski nav apguvis priekšmeta pamatus. Kā tad viņš tālā apgūs vidusskolas vielu, ja viņam nav bāzes?
mg
m
Kad es gāju skolā, vidusskolā uzņēma tikai tādus, kas bija sekmīgi pabeiguši pamatskolu un dabūjuši atestātu, nevis liecību + atzīmes nebija pašas zemākās. Tagad, izrādās, tā gadiem nav bijis, nu brēc, ka prasīs, lai vismaz 5 visos priekšmetos. Negatīvas sekas ir tad, kad, lai sanāk vajadzīgais minimālais skaits un nav jāslēdz videne, direktori savāc pat garīgi atpalikušus jauniešus ar smagiem mācību traucējumiem, muļļā viņus 2,5 gadus un pēdējā gada martā pirms eksāmeniem pasaka, lai izņem dokumentus, jo eksāmenos viņiem draud ekstrēmi zems vērtējums un tas čakarēs reitingu. Tā ir kļuvusi par sistēmu, un IzM izliekas, ka neredz šo sakarību, direktori izliekas, ka tā nedara, bet skolotāju arodbiedrība tik aurē pēc algām.
Pēddzinis
P
Tam varētu būt pozitīvas sekas, jo vājie skolēni nozog spējīgākajiem nākotni.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas