Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Policija veikusi vairāku stacionāro fotoradaru darbības virziena maiņu

Autovadītāju disciplinēšanai Valsts policija janvārī veikusi vairāku stacionāro fotoradaru darbības virziena maiņu, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.

Viņa skaidroja, ka radari ir uzstādīti posmos, kur ir iespējami satiksmes drošības riski.

Policija gan novērojusi, ka daļa transportlīdzekļu vadītāju lielākoties ievēro ātrumu tikai brīdī, kad viņi pārvietojas virzienā, kurā ir vērsts fotoradars. Pabraucot garām fotoradaram, autovadītāji ātrumu nereti palielina un pārkāpj satiksmes noteikumus.

"Autovadītāju uzdevums nav domāt par to, kurā virzienā radars ir vērsts, bet gan ievērot atļauto braukšanas ātrumu visu ceļa posmu. Lai disciplinētu autovadītājus, policija ir veikusi vairāku fotoradaru darbības virzienu maiņu," uzsvēra Kaļķe.

Šādi policija rīkojās arī pērn pavasarī, kad Latvijā sākās motosezona. Tas nozīmēja, ka fotoradars varēja nofotografēt ātrumu pārkāpušu motociklu, jo šiem braucamrīkiem numurzīme atrodas aizmugurē.

Patlaban uz ceļiem darbojas 100 stacionārie fotoradari. Valsts policijas rīcībā ir 12 pārvietojamie fotoradari.

Top komentāri

vox populi
v
Neesmu pārliecināts, ka fotoradari sniedz lielus satiksmes drošības uzlabojumus, bet kā autovadītājs ar 40 gadu ikdienas pieredzi, kas pusi gada ar savu automašīnu brauc Latvijā un otru pusi - Vācijā, varu pārliecinoši apgalvot, ka braukšanas kultūras atšķirība ir acīmredzama. Protams, arī tur gadās neadekvāti tipāži, bet bīstamu un/ vai agresīvu braucēju proporcija Vācijā ir apmēram 10x mazāka. Pēc atgriešanās Latvijā vienmēr kāda nedēļa, divas paiet, lai pielāgotos nervozajam un neparedzajam braukšanas stilam šeit. Acīmredzot tomēr kaut kas tajās galvās daudziem nepavisam nav kārtībā... :(
VVZ
V
Te nu atkal redzam valsts vēlmi "kaut kā pieķert un izčakarēt", jo naudu ta gribas... Un šīs valsts vēlmi kaut kā izčakarēt var sajust uz katra soļa. Tāda nu mums ir valsts.
??
?
Vai vietās kur mainīja radaru virzienus, bija pieaudzis avāriju skaits? Vai būs iespēja pēc dažiem mēnešiem uzzināt, kā uzlabojās satiksmes drošība un avāriju skaits vietās, kur mainīja radaru virzienus? Vai būs iespēja uzzināt, kā izmainījusies iekasēšana salīdzinot ar analoģisku pagājušā gada periodu?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neizkaisīt 250 000 eiro vējā(16)

Ar zināmu skepsi un pat uzjautrināšanos ir uzņemta ziņa, ka Finanšu ministrija (FM) turpmākajos trijos gados (līdz 2022. gadam ieskaitot) no sava budžeta 251 500 eiro tērēs valsts pētījumu pr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas