Kā trešdien vēsta laikraksts Diena, šādas bažas Limbažu sociālajiem darbiniekiem radās pēc ģimenes apmeklēšanas un sarunas ar Rolanda astoņus gadus veco brāli. Viņš atbildīgajām iestādēm esot sacījis, ka brālis stāstu par uzbrukumu varētu būt izdomājis bailēs no iespējamā soda. Emocionālā vardarbība var izpausties, piemēram, atstājot bērnus novārtā, kliedzot uz bērnu, kauninot, pazemojot, apsaukājot u. tml.
Visiem trijiem ģimenē augošajiem nepilngadīgajiem bērniem sociālā rehabilitācija centrā būs aptuveni mēnesi. Šajā laikā sociālie darbinieki ar bērniem strādās un mēģinās noskaidrot ģimenē notiekošo. Kopumā ģimenē aug pieci bērni - desmitgadīgais Rolands un astoņus gadus vecais brālis esot pašu bērni, bet pārējie - audžubērni. Limbažu bāriņtiesā informēja, ka ģimene šogad lūgusi pabalstu, un tai
piešķirts trūcīgās statuss. Tā nav sociāli nelabvēlīga un līdz šim
sociālo darbinieku redzeslokā nav nonākusi.
Sazvanīts pirmo reizi, zēna tēvs atstāstīja Rolanda brāļa teikto, ka zēns apdegumus guvis brīdī, kad pudele ar benzīnu nokritusi zemē, tai pielaista uguns, un Rolands gribējis aizmest pudeli tālāk. Kāpēc zēns izdomājis stāstu par uzbrukumu, tēvam nav saprotams. Agrāk vecāki neesot mainījuši, ka zēns melotu un izdomātu nebijušus notikumus. Savukārt tēva viedokli par sociālo dienestu aizdomām Dienai neizdevās noskaidrot - vēlāk viņš uz zvaniem vairs neatbildēja. Tad sociālie darbinieki divus bērnus jau bija aizveduši uz atbalsta centru.
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa komentē, ka bērni bieži vien izdomā stāstus, lai izbēgtu no iespējamā soda, ja sodīšana par visādām palaidnībām ir ikdienišķa parādība ģimenē. Viņa uzskata, ka bērns ir jāsoda par kādiem pārkāpumiem, taču soda metodēm ir jābūt samērīgām, citādi tiek panākts pretējs efekts - vieniem meliem seko otri, beigās melos bērns sapinas.
Visu Ilzes Zālītes rakstu lasiet trešdienas Dienā vai sadaļā Šodien laikrakstā.