Grīnvalds RTAB valdē ievēlēts šā gada februārī. Birojs informē, ka jaunais valdes priekšsēdētājs ir ar plašu darba pieredzi valsts, pašvaldību un privātajās institūcijās – no 2013. līdz 2015. gadam pildījis Krimuldas novada domes priekšsēdētāja pienākumus, bijis Tieslietu ministrs 2006. gadā, no 2003. līdz 2005. gadam bijis Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras direktora vietnieks.
Savukārt Lasmanei ir vairāk nekā 15 gadu pieredze mārketinga un sabiedrisko attiecību nozarē, un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadīšanā (MBA). RTAB viņa strādā no tā dibināšanas kā vecākā mārketinga projektu vadītāja un ir atbildīga par pilsētas tūrisma mārketinga stratēģiju. Lasmane arī ik gadu izstrādā un vada pilsētas reklāmas kampaņas RTAB mērķa tirgos.
Dibinātāju sapulces laikā klātesošie tika informēti arī par plānotajiem darbiem Valsts kontroles ziņojumā konstatēto trūkumu novēršanā, piemēram, plānošanas dokumentu kvalitātes uzlabošana, RTAB aktivitāšu rezultātu kritēriju detalizētāka izvērtēšana, ciešāka sadarbība ar tūrisma nozares pārstāvjiem. Tāpat tika prezentēta RTAB attīstības stratēģija, izskatīts jautājums par neatkarīga revidenta iecelšanu un citi jautājumi.
RTAB dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība airBaltic, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija.
Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 5. aprīlī sāka kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.
Līdz šim RTAB valdē strādāja Vita Jermoloviča (GKR), domnieks Maksims Tolstojs (S) un Guntars Grīnvalds. Jermolovičai KNAB piemērojis aizliegumu ieņemt amatu, savukārt Tolstojs jau kopš 14. maija nav atgriezies no komandējuma Krievijā un KNAB iesniedzis slimības lapu.
Līdz ar to vienīgais valdes loceklis līdz šim bija Grīnvalds, kas nozīmēja, ka valde nebija lemtspējīga.
KNAB 13. maijā veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas. Kratīšanas veiktas ne tikai Latvijā, bet paralēli arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Kratīšanās izņemts ievērojams apjoms informācijas, datu nesēji, kā arī akcīzes preces bez akcīzes marķējuma.
KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.
KNAB iegūtā informācija liecina, ka noziedzīgo nodarījumu pēdas ved uz ārvalstīm, līdz ar to procesa virzītājam bija jānosūta vairāki Eiropas izmeklēšanas rīkojumi, kā arī būs jānosūta vairāki tiesiskās palīdzības lūgumi, kas varot būtiski pagarināt krimināllietas izmeklēšanas laiku.
Saskaņas ierindas biedrs (bijušais)