Grozījumus iesnieguši deputāti no Nacionālās apvienības.
Likumprojekta autori norādījuši, ka Lāčplēša dienas iekļaušana likumā noteikto svētku dienu sarakstā ļautu sabiedrībai pilnvērtīgāk atzīmēt 1919.gada 11.novembra vēsturiskos un valstiski nozīmīgos notikumus, kad tika sakauts Bermonta karaspēks.
Partijā skaidro, ka ik gadu 11.novembrī valsts un pašvaldību mērogā visas dienas garumā notiek virkne pasākumu, kas saistīti ar Brīvības cīņu atceri un latviešu karavīru godināšanu, tostarp izceļot arī mūsdienu Latvijas militārās spējas un pilsoņu iesaisti valsts aizsardzības veidošanā. Lāčplēša dienas noteikšana par oficiālu svētku dienu ļautu arvien vairāk pilsoņiem, tostarp bērniem un jauniešiem, aktīvāk iesaistīties Lāčplēša dienas pasākumos, kas veicinātu viņu valstiskuma apziņu un piederības sajūtu Latvijai, kā arī vairotu izpratni par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un to nozīmi mūsdienās, teikts likumprojekta anotācijā.
Likumprojekta iesniedzēji norādījuši, ka jau šobrīd vairākās valstīs ir noteikts oficiāls svētku un brīvdienas statuss dienām, kad tiek godināta armijas, veterānu vai brīvības cīņu nozīme un Latvijai būtu jārīkojas līdzīgi.
Nacionālās apvienības deputāti uzskata, ka šādiem grozījumiem būs pozitīva ietekme uz sabiedrības attīstību, tie veicinās valstiskuma apziņu un sabiedrības saliedētību, ļaujot 11.novembrī rīkotajiem ikgadējiem pasākumiem izcelt Latvijas vēsturiskos notikumus un militāros sasniegumus, kas veicinās izpratni par valsts drošību un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem kā vēsturē, tā mūsdienās.