Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Alda Ozola LNT ziņām norāda, ka faktiskais saimnieks ir Latvijas Universitāte un tai būtu jārūpējas par to.
Latvijas Universitātes (LU) prorektors Indriķis Muižnieks skaidro, ka valsts tā nedrīkstētu rīkoties, jo šo radioaktīvo ūdeni var izmantot, lai konstruētu netīro bumbu, bet LU nav šādu līdzekļu, lai atkritumus likvidētu vai pilnvērtīgi apsargātu.
Viņš skaidroja, ka Salaspils kodolreaktora gadījumā vispareizākais risinājums būtu izmantot tā saukto dubultkonteineru principu, izsūknējot radioaktīvo ūdeni no pazemes tvertnēm un uzglabājot to virszemes konteineros ar dubultām sienām no dažādiem materiāliem. Tomēr tas esot ļoti īslaicīgs un dārgs risinājums, jo, kad mucas ar bīstamo šķidrumu atrodas virszemē, tās jāsargā no sasalšanas un dažādiem citiem apkārtējās vides apdraudējumiem, vēsta aģentūra LETA.
Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) uzticējusi VARAM izstrādāt plānu kā rīkoties.
Kā ziņots, valdība jau pagājušā gada nogalē neatliekamiem darbiem Salaspils kodolreaktorā piešķīra 118 891 eiro. Līdzekļi bija vajadzīgi, lai salabotu abas ārējās radioaktīvā ūdens tvertnes.
Salaspils kodolreaktoru tuvāko gadu laikā iecerēts likvidēt pavisam, un tam nepieciešami aptuveni 5,4 miljoni eiro. Šim mērķim finansējums tiks meklēts no citām programmām ārpus ES fondiem, citādāk atkritumi ir jāglabā 30 gadus uz tā uzturēšana izmaksās 300 000 eiro katru gadu.